Chat with us, powered by LiveChat

Zegarki Glycine najważniejsze informacje o marce

Glycine to jedna z najstarszych i najbardziej szanowanych szwajcarskich manufaktur zegarków. Firma powstała w 1914 roku. W swojej długiej historii producent doświadczył wielu wzlotów i upadków, ale zachował klasyczną technologię zegarmistrzowską. Manufaktura powstała w szwajcarskim mieście Bienne. Firma Glycine została założona przez utalentowanego zegarmistrza Eugene Meilana. Karierę rozpoczął we własnej firmie od opracowania miniaturowego złotego zegarka damskiego z precyzyjnym kalibrem. W 1931 roku został wypuszczony unikalny kaliber samonakręcający, który dziś można kupić tylko na prestiżowych aukcjach. W 1934 roku wprowadzono linię zegarków, które spełniają standardy szwajcarskiego oficjalnego testu.

Zegarki Glycine – trochę historii

Podczas drugiej wojny światowej działalność firmy Glycine, podobnie jak większości szwajcarskich firm zegarmistrzowskich, została wstrzymana, ponieważ kraj został skutecznie odcięty od rynków eksportowych. Niemniej jednak producentowi udało się wypuścić dwie kolekcje zegarków – KMU 48 i Incursore – dla włoskiej armii. Modele zostały zaprojektowane dla płetwonurków wojskowych. Po zakończeniu wojny manufaktura rozpoczęła produkcję nowych kolekcji w oparciu o klasyczne technologie. W 1953 roku został zaprezentowany pierwszy model kultowego obecnie zegarka Airman, opracowanego we współpracy z pilotami wojskowymi i cywilnymi.

Obecnie Glycine to firma rodzinna, której produkty znane są na całym świecie. Marka zyskała popularność ponieważ produkuje zegarki high-tech, które łączą w sobie tradycję i innowacyjność. Dziś Glycine specjalizuje się w produkcji dużych zegarków dla podróżników, pilotów, nurków i miłośników sportu. Zasadniczo produkty reprezentowane są przez serie sportowe, a także linie do nurkowania o wysokim poziomie wodoodporności. Do produkcji stosuje się hipoalergiczną stal nierdzewną, tytan, szkło szafirowe. Zegarki wyposażone są w datownik, analogowy cyferblat, Paski wykonane są z naturalnej gumy, skóry aligatora, bawołu i cielęcej.

Znane i limitowane kolekcje i modele zegarków szwajcarskich

Kolekcje Glycine znane są na całym świecie: Classic, Combat, Airman, Incursore, Lagunare, Eugene Meylan, KMU 48, Stratoforte, Grand Carré, Ningaloo. Oprócz dwóch pierwszych, które należą do klasycznych linii, są sportowe i różnią się zwiększonym rozmiarem. Zegarki z tarczą 24-godzinną mogą jednocześnie pokazywać czas w różnych strefach czasowych. Kolekcja obejmuje modele z obudowami o średnicy od 42 do 56 milimetrów i wodoszczelności 200-300 metrów. Czasomierze męskie  posiadają ciekawe i bardzo wyraźne oznaczenia na tarczy, zapewniające doskonałą czytelność czasu nawet w trudnych warunkach.

Ekskluzywna specjalna kolekcja Airman 2000 została wydana w zaledwie 300 egzemplarzach. Flagowym modelem linii jest model Double. Duża tarcza modelu, wyświetla cztery strefy czasowe. Strzałki i oznaczenia są świecące. Koperta o średnicy 44 mm wykonana jest ze stali. Dekiel jest również pokryty szafirowym szkiełkiem, dzięki czemu można obserwować pracę produktu (rezerwa chodu 42 godziny). Pierścień ustawiany za pomocą koronki na godz. 4. Wodoszczelność – 200 metrów. Zegarek ma styl vintage inspirowany latami 50-tymi. Logo firmy wydrukowane jest na skórzanym pasku z terakoty.

Inne marki szwajcarskich zegarów

Innymi znanymi zegarkami szwajcarskimi dostępnymi w sklepie jest marka Doxa wyróżniająca się stonowaną elegancją. Firma produkuje modele dla nurków z doskonałą wodoszczelnością do 75ATM. To jedna z najstarszych i najbardziej znanych firm zegarmistrzowskich, którą wyróżnia klasyczny design, wiele niezbędnych funkcji, wysokiej jakości materiały i piękno kształtów. Zegarki nie są przeładowane elementami dekoracyjnymi i będą wspaniałą ozdobą każdego stroju. Doskonale uzupełnią zarówno garnitur biznesowy, jak i sportowo-elegancki wizerunek. Do produkcji kopert producent używa stali, tytanu, węgla, włókna węglowego, złota, platyny. W 2013 roku Doxa przedstawiła światu ekskluzywny męski chronometr w warstwowej tarczy Trofeo TC Advance. Wieloskładnikowa i złożona koperta nowości wykonana jest z różowego złota, węgla i tytanu. Wskazówki godziny, minuty i sekundy są wykonane ze złota. Tylna okładka i panel przedni są chronione szkiełkiem szafirowym. Znaczniki godzin 3 i 9 są ozdobione diamentami. Wszystkie mikro części mechanizmu automatycznego mają czarną powłokę PVD. Pasek wykonany z gumy, wzmocniony wstawkami z włókna węglowego oraz tytanową klamrą. Zegarek jest wodoodporny do 100 metrów. Nakład kolekcji to 300 egzemplarzy.

Kolejna szwajcarska marka Roamer jest synonimem wysokiej jakości zegarków połączonych z klasycznym, eleganckim designem. Marka niezmiennie kontynuuje swoją historię sukcesu poprzez ciągłe innowacje, doskonałe materiały, znakomite rzemiosło i precyzyjne szwajcarskie mechanizmy. Nienaganna dbałość o szczegóły i wyjątkowe osobiste zaangażowanie sprawiają, że produkty są naprawdę wyjątkowe. Nowoczesne zegarki Roamer łączą w sobie oryginalne wzornictwo, wysoką jakość i funkcjonalność. Wszystkie modele marki wykonane są ze stali nierdzewnej z powłoką PVD i wyposażone w szkiełko szafirowe oraz mechanizm kwarcowy. Kolekcje Dreamline Ceramic wykorzystują masę z macicy perłowej o wysokiej wytrzymałości w różnych wariantach kolorystycznych. Tarcze ozdobione są cyrkoniami w formie indeksów.


Najczęściej czytane teksty ZegarkiCentrum.pl:

Smartwatch do treningu

Manufacturowe zegarki Maurice Lacroix. Ale co to właściwie oznacza?

Czy zegarki Szwajcarskie nadal są najlepsze?

Specjalnie dla Ciebie!
Dopasowane do Twoich preferencji produkty, zniżki i informacje o nowościach.

Jeśli chcesz otrzymywać od nas e-maile, zostaw nam swój adres: