Chat with us, powered by LiveChat

Zegarki Rotary najważniejsze informacje o marce

Założona w 1895 roku w La Chaux de Fonds szwajcarska marka Rotary to wygrywająca wiele nagród firma o światowym zasięgu produkująca klasyczne i niezawodne zegarki. Moise Dreyfuss, założyciel firmy, od początku swojej działalności na rynku zegarków stawiał na kreowanie kunsztownych dzieł o ponadczasowym wyglądzie, opartym na minimalistycznych oraz bardzo eleganckich rozwiązaniach. Jego poświęcenie wynikające z ogromnej pasji, przywiązania szczególnej uwagi do detalu i profesjonalnego podejścia do potrzeb klientów pozwoliły urosnąć firmie do światowych rozmiarów bardzo szybko, utrzymując prestiż oraz popularność i ciesząc się zainteresowaniem w branży do dnia dzisiejszego. Już po dwunastu latach działalności Rotary utworzyło swoje biuro w Wielkiej Brytanii, kilkanaście lat później stając się oficjalnym zegarkiem dostarczanym na potrzeby armii brytyjskiej. Zyskało tym ogromną sympatię i rozgłos, co pozwoliło wpłynąć na głębokie wody branży, broniąc zarazem zegarmistrzowskich przekonań marki.

Tradycja w zegarkach mechanicznych oraz współczesna tradycja marki zegarmistrzowskiej Rotary

Rotary oferuje dziś wybór z szerokiej gamy produktów, próbując jednocześnie zachować przywiązanie do tradycji oraz zaspokoić rzeszę klientów stosując różne rozwiązania zarówno dotyczące elementów mechanicznych, jak i designu. Marka produkuje zegarki w stylu współczesnej klasyki, idealnie nadające się do eleganckich kreacji oraz zegarki w stylu vintage, które swoją uniwersalnością i ponadczasowością pozwolą Ci wykorzystać je zarówno w tych mniej wymagających, codziennych sytuacjach, jak i w momentach wymagających elegancji i ponadprzeciętnego szyku. W ofercie Rotary znajdziesz zegarki, których działanie oparte jest na dokładnych mechanizmach kwarcowych, zasilanych baterią i uznawanych za najprecyzyjniejsze oraz automatycznych, które uznać możemy za rozwiniętą wersję zegarków mechanicznych, które nakręcają się samoistnie w czasie użytkowania. 

Zegarki damskie i męskie Rotary

Ze względu na szeroki wachlarz dodatków oraz zastosowanych elementów, kolorystycznie i materiałowo, zegarki Rotary zaspokoją męskie i damskie grono klientów. Występują one na paskach i bransoletach. Wszystkie zegarki Rotary produkowane są z wytrzymałej stali szlachetnej. Występują w kolorach naturalnego czy też różowego złota oraz w wysoko połyskującej, naturalnej barwie stali
Szkła zastosowane do pokrycia tarczy oraz wskazówek zegarków wykonywane są ze szkieł mineralnych oraz szafirowych. Te pierwsze, których twardość określana jest na około 4 w skali Mohsa, znajdują swoje zastosowanie w zegarkach przeznaczonych do codziennego użytkowania. Są wytrzymałe oraz odporne na stłuczenia i cechują się elastycznością. Szkła szafirowe, jak sama nazwa mówi, charakteryzują się niezwykłą twardością przyrównaną do twardości szafiru. To gwarancja wieloletniego utrzymania frontu bez najmniejszej skazy. Zarysowanie szkieł szafirowych wymaga zastosowania diamentu, a ich twardość określana jest na 7 do 9 w skali Mohsa. Jest to rozwiązanie stosowane z powodzeniem w najwyższej jakości produktach od wielu lat.

W katalogu Rotary znajdziemy linie klasycznych, stylowych i ponadczasowych zegarków WindsorKensington oraz Tradition, podkreślające sportowy charakter przy dozie elegancji zegarki Rotary LegacyAvenger czy Monaco, biżuteryjne modele Lausanne czy Lucerne oraz bardzo cienkie zegarki Ultraslim o grubości 5mm, które podkreślają zaangażowanie i reputację marki jako światowego lidera zegarmistrzostwa. 

Rotary czasomierze to elegancja i komfort użytkowania

Klasyczne rozwiązania prócz elegancji będą nieść ze sobą komfort, obecność datownika podkreśli praktyczność, a co najważniejsze – posiadacz zegarka Rotary nigdy nie zatraci poczucia czasu, przy czym szereg wodoodpornych modeli potwierdzi niezachwianą niezawodność. Sportowe kolekcje trafią z pewnością w gust osób ceniących sobie technikę, spoglądając przy tym na dokładny ruch chronografu, a biżuteryjna część kolekcji nada się idealnie dla osób traktujących zegarek nie tylko jako zwykły zegarek, a jak wysokiej klasy ozdobę podkreślającą styl oraz gust. Kupując zegarek Rotary, wybierasz nie solidny, ale i piękny oraz atrakcyjny czasomierz, którzy posłuży Ci przez długie lata.


Najczęściej czytane teksty ZegarkiCentrum.pl:

Smartwatch do treningu

Którego G-Shocka męskiego wybrać? 5 polecanych modeli

Najdroższe zegarki świata – Top 10

Specjalnie dla Ciebie!
Dopasowane do Twoich preferencji produkty, zniżki i informacje o nowościach.

Jeśli chcesz otrzymywać od nas e-maile, zostaw nam swój adres: