Chat with us, powered by LiveChat
Najdroższe zegarki świata - Top 10
Dodano: 09-04-2018 w kategorii: Ciekawostki, Uncategorized autor: Kasia

Określenie ceny jako wysoką lub niską niemal zawsze jest kwestią sporną. Zależy od punktu widzenia i zasobności naszego portfela, jednakże w przypadku niektórych zegarków nie można nie zgodzić się ze stwierdzeniem, że są one naprawdę drogie. Co prawda ich wartość i koszt wynikają z użytych do produkcji materiałów, zastosowanych rozwiązań technologicznych czy kwestii wizualnych, jednakże nawet przy próbie racjonalnego wytłumaczenia sobie obowiązującego stanu rzeczy, widniejące na metce cyfry przyprawiają o zawrót głowy. Które modele znalazły się w gronie najdroższych na świecie? Jakie miejsce zajmują na liście zegarki TOP 10? Sprawdźmy!

Najdroższe zegarki świata – Top 10

Miejsce 10. Lange & Söhne Grand Complication cena: 2,5 milionów USD

Ten męski zegarek pojawił się na rynku w 2013 roku i do dziś jest najdroższym modelem oferowanym przez Lange and Söhne. Tym, co wyróżnia go na tle innych, jest absolutnie znikoma ilość w jakiej gości na rynku a mianowicie jedna sztuka rocznie. Łącznie wyprodukowanych ma zostać jedynie 6 szt. Dlaczego tak mało? Czasomierz ten to właściwie rękodzieło, sztuka sama w sobie. Tworząc to dzieło twórcy nie ograniczyli się do podstawowych opcji wskazywania czasu, ale postarali się, aby na każdym kroku wzbudzał zachwyt i zainteresowanie. Dlatego właśnie wzbogacili go o funkcję doganiającej sekundy tzw. rattrapante – podwójny stoper oraz opcje takie jak wskazanie faz księżyca, wieczny kalendarz ustawiony aż do 2100 r., wskazania kwadransów i godzin Grande Sonnerie i Petit Sonnerie, a także spektakularne bicia w minutowej repetycji. 

Tak duża liczba funkcji spowodowała, że Grand Complication jest zegarkiem dużym i cięższym. Koperta ma średnicę 50mm i wysokość przeszło 20mm. Zamknięty w niej mechanizm złożony z aż 876 części (w tym 67 kamieni łożyskujących) wykonuje pracę 18000 wahnięć na godzinę co przekłada się na dokładność stopera aż do 1/5 sekundy. 

Podobnie jak dopracowane są kwestie techniczne kształtuje się design zegarka, który można uznać za dopieszczony w 100%. Wszystkie podziałki dodatkowy tarcz wykonane są z niebywałą dokładnością i precyzją. Kolorystyka podkreśla szyk i elegancję, nawiązując do bogatych tradycji zegarmistrzowskich.

 

 

Miejsce 9. Franck Muller Aeternitas Mega 4 cena: 2,7 miliona USD

Debiutujący w 2010 r. zegarek męski Franck Muller Aeternitas Mega 4 to jedno z najbardziej skomplikowanych dzieł jakie wydało na świat zegarmistrzostwo. Jego sercem jest złożony z blisko 1500 komponentów mechanizm, który cechuje się liczbą 1800 wahnięć na godzinę. Rezerwa chodu wynosi 3 dni. Liczba kamieni użytych przy jego produkcji to aż 99, a część z nich widoczna jest przez transparentny dekiel. Ten model jest niewątpliwie odzwierciedleniem najwyższej klasy i sztuki zegarmistrzowskiej. Zastosowano w nim mechanizm uderzeniowy „Gong Westminsteru” oraz wybijanie kwadransów Grand Sonnerie i Petit Sonnerie. Posiada także wieczny kalendarz zaprogramowany aż na 1000 lat, dodatkowe strefy czasowe jak i opcję równania czasu. Opcji i wyjątkowych cech zegarka jest tak wiele, że nie sposób wymienić je wszystkie, a widać to między innymi po wskazaniach tarczy. Koperta o wymiarach 42x61x19,5mm wykonana została z 18-karatowego białego złota, zaś na jej teleskopach zamocowano czarny pasek z ręcznie oprawianej skóry aligatora.

 

 

8. miejsce Rolex Daytona Ref. 6263 Oyster Albino cena: 4 miliony USD

Wykonany w zaledwie 4 egzemplarzach, okaz rzadszy niż czterolistne koniczyny,  Rolex Daytona Ref. 6263 Oyster Albino był częścią kolekcji czasomierzy Erica Claptona. Wyprodukowany został w  1971 r. zaś sprzedano go na aukcji Philipsa w 2014 r. za niebagatelną kwotę 4 milionów Dolarów. Jego nazwa Albino wynika z kolorystyki, która opiera się na indeksach w odcieniu srebra charakterystycznym dla pozostałej części tarczy. Zabieg ten wyróżnił Oyster Albino spośród konkurencyjnych modeli, których indeksy posiadały czarne wykończenia. 

 

 

Miejsce 7. Louis Moinet Meteoris cena: 4,6 miliona USD

Louis Moinet Meteoris to przepiękny, męski zegarek, którego cechą charakterystyczną jest fakt, iż przy jego produkcji użyto fragmentu meteorytu. Będący częścią autentycznego kawałka planety mars, Jiddat al Harasis 479, ma ponad 180 milionów lat. Jego wartość za gram przekracza 15-krotną wartość złota, co tłumaczy cenę czasomierza.

Podobnie jak inne modele wychodzące „z rąk” Louisa Moineta, Meteoris jest swoistym dziełem sztuki. Zielonkawo-szary kolor meteorytu idealnie współgra z kopertą z 18-karatowego złota. Na tarczy widoczna jest „wieloelementowa ósemka”, na której wygrawerowane zostały napisy fabryczne, a także widoczne są elementy mechanizmu w tym kamienie. Design wspomnianego zegarek jest czymś, obok czego nie można przejść obojętnie, tym bardziej, że idzie w parze z najwyższą jakością i precyzją.

 

 

 

Miejsce 6. Hublot Big Bang cena: 5 milionów USD

Diamentowy Hublot Big Bang to jeden z najbardziej wyszukanych zegarków, które pojawiły się na rynku. Wykonano go z 1280 diamentów, z których każdy posiada masę minimum 3 karatów. Przycięte zostały przez tego samego nowojorskiego jubilera, który posiadał ponad 40-letnie doświadczenie w branży. Zarówno tarcza jak i koperta i bransoleta posiadają swoiste wzory, które powstały w wyniku charakterystycznego ułożenia kamieni szlachetnych. Zabieg ten spowodował, że czasomierz mieni się tysiącem barw i jest odzwierciedleniem luksusu i prestiżu.

 

 

Miejsce 5. Patek Philippe Ref. 1518 in Stainless Steel cena: ponad 11 milionów USD

Sprzedany na aukcji w 2016 r. za kwotę przekraczającą 11 milionów Dolarów, Patek Philippe Ref. 1518 in Stainless Steel stał się jednym z najdroższych zegarków na świecie (przez chwilę był nawet najdroższy!) Powstały w 1941 r. jako jeden z czterech sztuk zegarek męski stał się symbolem luksusu. O jego zakup walczyło 7 licytujących, którzy przebijali się niebagatelnymi kwotami. W końcu wpadł w ręce prywatnego kolekcjonera. Tym, co może dziwić, jest fakt, że koperta zegarka została wykonana ze stali szlachetnej, a nie jak w przypadku innych, wysoko wycenianych modeli z białego, żółtego czy różowego złota. Koszt wynika jednak z faktu, iż chronometr ten był pierwszym naręcznym zegarkiem z chronografem, jaki pojawił się na rynku.

 

 

Miejsce 4. Jacob & Co. Billionaire Watch cena: 18 milionów USD

Zegarek dla bilionera – to nieprzypadkowa nazwa. Ten wyjątkowy czasomierz został stworzony z myślą o włoskim biznesmanie Flavio Briatore i miał być symbolem luksusu, bogactwa i prestiżu, które wręcz miały bić od zegarka. Tak też się stało. Wykonano go z  260 karatowych diamentów o szmaragdowym kroju. Tarcza transparentna wskazuje pracę mechanizmu i plasuje czasomierz w kategorii modeli skeleton. Jego wyjątkowy design sprawia, że odzwierciedla duszę posiadacza, który lubi wyróżniać się z tłumu i epatować swoim bogactwem i pozycją społeczną.

 

 

Miejsce 3. Chopard 201-Carat Watch cena: 25 milionów USD

Nazwa tego zegarka tłumaczy wszystko, a przede wszystkim jego kolosalną cenę. Wykonany został z różnokolorowych diamentów, których łączna masa wynosi uwaga! 201 karatów. 15 karatów stanowią diamenty różowe, 12-niebieskie, 11-duże białe diamenty, a aż 163 karaty to mieszanka niewielkich białych i żółtych diamentów. Wszystkie razem tworzą kompozycję, obok której nie można przejść obojętnie. Co prawda sprawdzenie godziny i samo znalezienie tarczy w natłoku mieniących się kamieni szlachetnych nie należy do najłatwiejszego zadania, jednakże możliwość popisania się cackiem godnym królowej, z pewnością rekompensuje ten „dyskomfort”.

 

 

Miejsce 2. Graff Diamonds The Fascination cena: 40 milionów USD

Ten zegarek to po prostu diament. A właściwie mnóstwo białych diamentów, których łączna masa przekracza 150 karatów, nie licząc ogromnego kamienia w kształcie łezki, który umieszczono w centralnym punkcie czasomierza. Model ten posiada opływowy kształt i do złudzenia przypomina diamentową bransoletkę, którą zwykli zjadacze chleba mogli oglądać jedynie w produkcjach takich jak ekranizacje sagi o rodzinach królewskich. Zegarek ten prezentuje się obłędnie i nie ma możliwości, aby nie zwrócić na niego uwagi. Co ważne, bransoletka ta została zaprojektowana w taki sposób, że jest wygodna w noszeniu, a jak twierdzą mistrzowie jubilerstwa, przy tej masie diamentów jest to arcytrudne zadanie. Trzeba przyznać, że posiadaczka takiego egzemplarza może czuć się wyjątkowa, a na pewno musi mieć poczucie, że wyróżnia się dodatkiem, na który 90% społeczeństwa nigdy nie mogłoby sobie pozwolić.

 

 

Miejsce 1. Graff Diamonds Hallucination cena: 55 milionów USD

To kolejna propozycja zegarka od marki Graff. Diamonds Hallucination to nazwa, która idealnie odzwierciedla istotę tego modelu. Mnóstwo, różnokolorowych kamieni szlachetnych o masie przekraczającej 110 karatów stanowi pewnego rodzaju mozaikę, która może przyprawić o złudzenie optyczne. Diamenty te osadzone zostały w platynowej bransolecie o opływowym kształcie, która rozszerza się w kierunku cyferblacie i zwęża w stronę zapięcia. Odkąd w 2014 r. Graff zaprezentował go w Bazylei jasnym stało się, że ciężko będzie komukolwiek przebić ten projekt i uzyskać podobny efekt. Obecnie mimo upływu 4 latach Diamonds Hallucination nadal plasuje się na najwyższym stopniu podium i pokazuje, że na zegarek można wydać więcej niż większość ludzi zarobi przez całe swoje życie.

 


Tematy na naszym blogu, które cieszą się dużą popularnością:

10 błędów użytkowania zegarka

Jak kupić oryginał?

Pielęgnacja zegarka

Specjalnie dla Ciebie!
Dopasowane do Twoich preferencji produkty, zniżki i informacje o nowościach.

Jeśli chcesz otrzymywać od nas e-maile, zostaw nam swój adres: