Chat with us, powered by LiveChat

Zegarki Suunto - informacje o marce

Na rynku znajduje się wiele firm, które zajmują się produkcją zegarków, dlatego każdy może będzie szukać dla siebie urządzeń odpowiadających jego zainteresowaniu. Między innymi jeśli chodzi o to zainteresowanie to rośnie popularność, gdy chodzi o zegarki sportowe. Na tym polu funkcjonuje między innymi firma Sunnto, która już od blisko 90 lat jest wiodącym producentem na rynku jeśli chodzi o nowoczesne zegarki o sportowym charakterze. Warto zapoznać się z historią tej firmy, ponieważ zegarek suunto to bardzo często sprzęt na najwyższym poziomie, charakteryzujący się wieloma nowoczesnymi rozwiązaniami, które wyróżniają ten sprzęt na tle innych producentów. Warto więc poznać historię firmy i sprawdzić, jakie urządzenia wprowadza do sprzedaży.

Poznaj historię firmy Suunto – droga do produkcji zegarków

Firma Suunto pojawiła się na rynku w roku 1936 i została założona przez Tuomasa Vohlonena, który był geodetę i chętnie spędzał czas na aktywnym wypoczynku w terenie. Jego pasją były zawody na orientacje i to one stały się dla niego czynnikiem motywującym do tego, by produkować zegarki. W trakcie ich trwania zmagał się bardzo często z uciążliwymi kompasami, które miały bardzo niestabilną pracę igły. Dlatego jako inżynier, który miał sporo ciekawych pomysłów przygotował metodę igły z większa stabilnością, dzięki czemu wypracowana została większa dokładność realizowanych pomiarów. Był to wielki początek firmy Sunto, która stopniowo zaczęła się rozwijać. Jednak nim pojawił się ostatecznie zegarek Suunto minęło jeszcze kilkadziesiąt lat. Początkowo firma skupiła się bowiem na rozwoju kompasów, przygotowywała urządzenia polowe oraz morskie i rozprowadzała je po wielu krajach na świecie. Z czasem w ofercie pojawiły się urządzenia mierzące wysokość drzew, rozpoczęła się produkcja urządzeń, które miały charakter komputerów do nurkowania. Przełomem był rok 1997, gdy pojawił się na rynku komputer do nurkowania na nadgarskiej i rok później pierwszy na rynku zegarek Suunto pod nazwą Vector., Urządzenie otrzymało wiele przydatnych funkcji, pokazywało poza czasem również ciśnienie atmosferyczne, wysokość, kierunek marszu. W ten sposób stało się nieodłączną częścią wyposażenia osób chętnie wędrujących. To był jednak dopiero początek ekspansji na rynku zegarków.

Ekspansja zegarków Suunto na rynek zegarków

Nowe urządzenie w kolekcji sprzętów przygotowywanych przez firmę Suunto było początkiem ekspansji na rynku zegarków. Kolejną przełomową chwilą była seria zegarków Suunto 9, w której znalazł się między innymi zegarek Suunto D9 czy Suunto X9, który jako pierwszy otrzymał wbudowany moduł GPS. Z czasem firma poszła jeszcze krok dalej i obok funkcji czasomierza i znanych wcześniej wysokościomierza czy ciśnieniomierza i kompasu zaczęły pojawiać się także urządzenia, które wspierały trening i miały wbudowany również pulsometr. W ten sposób można powiedzieć, że firma zrobiła jeszcze kolejny krok do przodu na rynku urządzeń. Zainteresowanie sprzętami przygotowywanymi przez Suunto było wysokie, jednak nie da się zaprzeczyć, że firma musiała zrobić jeszcze kolejny krok na przód, by przygotować się do zmian na rynku. Dlatego między innymi oprócz rozwoju kwestii technicznych postawiono mocno również na funkcjonowanie urządzeń pod kątem estetyki. Dlatego w ofercie pojawiły się pierwsze zegarki kierowane typowo do kobiet i projektowany również przez kobiety.

Smartwatche

Wejście Suunto na rynek urządzeń smartwatch

Ostatnie lata to zmiany na rynku zegarków, gdzie króluje między innymi coś takiego jak smartwatch z GPS. To bardzo popularna, chętnie wykorzystywana opcja, dlatego firma Suunto musiała również na takie zmiany odpowiedzieć. Dlatego na rynku pojawiła się nowa linia urządzeń określonych jako Suunto Spartan. To wejście na zupełnie nowy rynek, ponieważ urządzenia oprócz znanych już wielu funkcji cenionych w ofercie Suunto otrzymują od producenta również dotykowy ekran, który niewątpliwie istotnie odmienia ich funkcjonowanie. Pojawia się również moduł umożliwiający integrację urządzenia ze smartfonami. Jeśli chodzi o tą linię produktów to na uwagę zasługują między innymi modele takie jak: suunto spartan sport, suunto spartan sport wrist hr, suunto spartan trainer wrist hr. Wszystkie te urządzenia należące do linii Spartan produkowane są w Finlandii i producent zadbał o to, by charakteryzowały się faktycznie najwyższą jakością i wytrzymałością. Dlatego wszystkie wykorzystywane do produkcji tego urządzenia elementy stoją na wysokim poziomie i faktycznie użytkownikowi gwarantują perfekcyjną jakość. Jeśli ktoś prowadzi aktywny tryb życia związany często ze sportem to ta linia produktów stale poszerzana o nowe propozycje na pewno będzie dla niego atrakcyjna.

Walka z konkurencją na rynku urządzeń dla osób aktywnych

Jeśli chodzi o dostępne obecnie propozycje urządzeń firma Suunto musi odpowiadać również na to co konkurencja wprowadza na rynek. Pojawiają się bowiem takie urządzenia jak smartwatch Garett czy feniks 5 plus od Garmina i dlatego również odpowiedź Suunto pod kątem wprowadzanych na rynek urządzeń musi być zauważalna. Dlatego między innymi z myślą o osobach aktywnych firma wprowadziła na rynek model Suunto 3 fitness. Sprzęt, który przygotowany jest z nowoczesnym modułem inteligentym wspierającym osoby trenujące w realizacji ich treningu. To sprzęt, który gwarantuje użytkownikowi wskazówki treningowe dopasowane do jego kondycji fizycznej i aktywności jaką realizuje. Dzięki temu wsparcie w planowaniu treningów jest wyraźnie zauważalne. Odpowiedź na nowoczesne urządzenia konkurencji to również model Suunto 9, do którego firma wraca w nowej odsłonie. Dopracowane urządzenie ze sporym wyświetlaczem, świetnie sprawdza się w momencie, gdy ktoś potrzebuje sprzętu, który będzie ułatwiał realizację treningu.

Proponowane urządzenia Suunto to bardzo wiele ciekawych zegarków, które już od blisko 90 lat podbijają rynek nowoczesnymi rozwiązaniami. Jeśli potrzebujecie sprzętu o wielu funkcjach, z nowoczesnymi rozwiązaniami technicznymi to fiński producent będzie w stanie zagwarantować profesjonalny sprzęt.


Najczęściej czytane teksty ZegarkiCentrum.pl:

Jak ustawić G-shocka?

Zegarki Garmin-ogólne informacje o marce

10 ciekawostek o zegarkach

Specjalnie dla Ciebie!
Dopasowane do Twoich preferencji produkty, zniżki i informacje o nowościach.

Jeśli chcesz otrzymywać od nas e-maile, zostaw nam swój adres: