Chat with us, powered by LiveChat

Zegarki Tudor najważniejsze informacje o marce

Historia marki Tudor sięga 1946 roku, kiedy Hans Wilsdorf, założyciel firmy Rolex, założył Montres Tudor SA. Jednak sama nazwa pojawiła się już w 1926 roku, wtedy zarejestrowała ją szwajcarska firma zegarmistrzowska Veuve de Philippe Hüther, działająca w imieniu Hansa Wilsdorfa. 10 lat później, w 1936 roku, Wilsdorf zdecydował się przejąć tę nazwę. Marzec 1946 to początek prawdziwej ekspansji firmy. Hans Wilsdorf wyjaśnił swoją decyzję w oświadczeniu: „Nadal myślę o stworzeniu zegarków, które nasi agenci mogliby oferować po niższych cenach niż Rolex , a jednocześnie oferować najwyższy poziom niezawodności, z którego słynie Rolex.”

Co należy wiedzieć o marce Tudor?

Hans Wilsdorf, który już wpisał swoje nazwisko w historię przemysłu zegarmistrzowskiego dzięki modelom Oyster i Perpetual, przewidział pojawienie się strategii handlowych, które będą aktywnie stosowane dopiero kilkadziesiąt lat później. W tym czasie sława Rolexa grzmiała już na całym świecie dzięki wysokiej jakości, prestiżowej branży zegarmistrzowskiej. Odkrywca Hans Wilsdorf miał nadzieję, że Tudor dotrze do szerszego grona odbiorców, oferując produkt, którego jakość gwarantowała firma macierzysta.

Nowa marka miała być uosobieniem najnowocześniejszej technologii, funkcjonalności i doskonałego wzornictwa, wspieranej przez światową sieć sprzedaży i doskonały serwis gwarancyjny. Od 1947 roku, czyli rok po założeniu Montres TudorSA, tarczę zdobi jedynie róża, pokazując tym samym elegancki styl marki. Wreszcie w 1969 roku marka wprowadziła kilka modeli technicznych, a róża musiała ustąpić miejsca tarczy, podkreślającej siłę i niezawodność produktów Tudor. Dziś tarczę nowego zegarka Tudor zdobi stylizowana tarcza, która zyskała wygląd prawdziwego szlachetnego herbu. Na nową ofertę Tudor składają się trzy główne kolekcje: kierunek sportowy reprezentowany przez modele Heritage, Grantour i Hydronaut; efektowna linia Glamour; oraz kolekcja Classique.

Kolekcja zegarków Tudor Glamour

Tudor Glamour należy do kolekcji klasycznych zegarków, które nawiązują do stylu retro. Producent wzorował są modelach z lat 50-tych i 70-tych ubiegłego wieku, wprowadził na rynek produkty w 5-ciu wielkościach. Gładkie okrągłe pierścienie produkowano ze stali i żółtego złota, w jednej z opcji były wysadzane brylantami. Projektanci postawili na piękne tarcze w różnych kolorach ze szkiełkiem szafirowym odpornym na zarysowania. Zegarki Tudor Glamour wyposażone są w szwajcarskie mechanizmy automatyczne, z funkcjami podwójnej daty. Modele z tej kolekcji mają około 38-mio godzinną rezerwę naciągu z jednym wyjątkiem (rozmiar 41mm) posiadający 42 godziny rezerwy chodu. Każdy może wybierać spośród oryginalnych bransolet: stalowych bądź stalowo złotych lub pasków skórzanych.

Kolekcje zegarków Tudor Heritage i Tudor Grantour

Firma Tudor przygotowała wyjątkową odsłonę zegarka nurkowego Heritage Black Bay, który po raz pierwszy przedstawiono w 2012 roku. Obecnie ten charakterystyczny model można kupić w jednej z trzech wersji kolorystycznych: czarnej, burgundowej lub niebieskiej.Ten nowy zegarek powstał dla świętowania 60 lat historii zegarków nurkowych oraz ich niezwykłych losów.

Kolekcja Tudor Grantour wnosi do zegarmistrzostwa nowy wymiar, została poświęcona pasji do sportów motorowych. Zegarki Grantour Data oraz Grantour Chrono rozsiewają sportową atmosferę, posiadają szlachetne linie oraz wiele innowacyjnych funkcji. Model Grantour Chrono gwarantuje szybkie mierzenie czasu i błyskawiczną funkcję restartu. Produkt wyposażony jest w przycisk Fly-Back mający oznakowanie w kolorze czerwonym oraz mały sekundnik na godzinie 9. Model z tej kolekcji można nabyć ze stali lub w kombinacji ze stali i 18 karatowego różowego złota.

Kolekcja zegarków Tudor Pelagos

Tudor Pelagos należy do kolekcji męskich zegarków, które wyposażono w tytanową kopertę. Wskazówki oraz indeksy posiadają powłokę fosforescencyjną Superluminova, która świeci w ciemności.Te elementy świetlne doskonale kontrastują z tarczą: czarną i niebieską. Na wskazówce minutowej znajduje się płatek śniegu, dekoracja zapożyczona od modeli Tudor używanych przez Francuską Marynarkę Wojenną (lata 70-te XX wieku). Pierścień wykonano z ceramiki, która nie ulega zarysowaniom w odcieniach niebieskim i czarnym, jest ona nałożona na skalę minutową, to duża pomoc w nurkowaniu.

Skala powstaje z materiału luminescencyjnego świecącego w ciemności i jej zadaniem jest wyznaczanie przystanków dekompresyjnych przy słabej widoczności. Zegarek posiada mechanizm automatyczny z 70-cio godzinną rezerwą naciągu. Modele zegarków z kolekcji Tudor Pelagos zaopatrzono w matowioną bransoletę z tytanu z bezpiecznym zapięciem. Drugim rozwiązaniem jest gumowy pasek w kolorze dopasowanym do odcienia tarczy. Tudor Pelagos należy do najbardziej kompletnych tradycyjnych mechanicznych zegarków do nurkowania. Czasomierz ten wyróżnia się wodoszczelność do 500 metrów, posiada automatyczny zawór helowy. Natomiast zakręcana koronka ochroni produkt przed brudem, kurzem oraz piaskiem.

Kolekcja zegarków Tudor Fastrider Black Shield

Tudor Fastrider Black Shield z kolekcja zegarków dla mężczyzn z kopertą monoblock wykonaną są czarnej matowej ceramiki. Wskazówki oraz indeksy pokryto materiałem fosforescencyjnym świetnie świecącym w ciemności. Matowy ceramiczny okrągły pierścień udekorowano skalą tachymetru, co daje możliwość zmierzenia średniej prędkość samochodu, który jest obserwowany w danej chwili.Takie elementy jak przyciski chronografu i koronkę wyprodukowano ze stali i pokryto powłoką PVD. Cyferblat jest zabezpieczony przez szkiełko szafirowe.

Tudor Fastrider Black Shield napędza szwajcarski mechanizm automatyczny z 46-cio godzinną rezerwą naciągu. W tej kolekcji dostępne są paski z gumy oraz skórzane. Stanowi on przykład sportowej elegancji w czarnym wydaniu, jest idealny do wielu stylizacji. Produkt posiada wodoszczelność do 150 metrów, dzięki czemu użytkownik może swobodnie poddawać się wodnym szaleństwom. Zakręcana koronka ochroni go przed brudem, kurzem i piaskiem.Najczęściej czytane teksty ZegarkiCentrum.pl:

Podróbki zegarków

Czy warto kupić zegarek limitowany?

Zegarek brudniejszy od…. toalety

 

Specjalnie dla Ciebie!
Dopasowane do Twoich preferencji produkty, zniżki i informacje o nowościach.

Jeśli chcesz otrzymywać od nas e-maile, zostaw nam swój adres: