Chat with us, powered by LiveChat
5 zalet zegarków Vostok
Dodano: 18-07-2020 w kategorii: Ciekawostki, Uncategorized autor: Pawel Kowal

Zegarki firmy Vostok to właściwie krewni mechanizmów, które powstały w 1942 roku na radzieckich ziemiach pod nazwą Wostok. Jakie były ich początki? Połowa XX wieku to dla świata czas zmian i wielu działań wojskowych. Firma, która była jedynym znaczącym przedsiębiorstwem na tamtejszych ziemiach produkującym zegarki, ukierunkowała się  głównie na sprzedaż produktów o militarnym przeznaczeniu. Oznaczało to, że musiały być one mocne, wytrzymałe i odporne na czynniki zewnętrze. Po upadku Związku Radzieckiego, przekształcono uprzednią nazwę zegarków na Vostok, jednak cechy przewodnie nie uległy zmianie. Kolejno, w 2004 roku zarejestrowano spółkę Vostok- Europe, której już sama nazwa wskazywała na chęć ekspansji firmy i wyjście zza żelaznej kurtyny. Tym razem jednak, nie miała ona mieć charakteru militarnego, a technologiczny i designerski wymiar.

Jakie są niezaprzeczalne zalety zegarków marki Vostok?

  1. Niezawodny mechanizm mierzenia czasu

Rosjanie słyną ze swojej indywidualności. Kiedy w 1942 roku chcieli stworzyć zegarek, który będzie nosił każdy radziecki żołnierz, nie mieli zamiaru sięgać po sztampowe, znane rozwiązania. Zatem, zaprojektowali oni własny mechanizm pomiaru czasu, który podobnie jak czołgi ich produkcji, cechowała wytrzymałość. Co więcej, czasomierze słyną z tego, że są jednymi z najbardziej dokładnych na świecie. Pierwotnie zastosowany mechanizm Cal. 2802, zyskał wiele odznaczeń i duże uznanie wśród użytkowników. W późniejszym czasie, został on dopracowany i dostosowany do zmieniających się wymagań. Obecnie, nawiązując do militarnych korzeni, nosi on nazwę kaliber 2416B oraz 2432, a jego cechą charakterystyczną jest zastosowanie 31 kamieni łożyskowych.

  1. Wysublimowana stylistyka linii Anchar i zegarków z Chronografem Vostok

Od czasu sprzedaży pierwszego zegarka firmy Vostok minęło już prawie 80 lat. Tradycja jednak nie ustępuje nowoczesności. Wśród szerokiej gamy modeli, jakie proponuje rynek, ich design wyraźnie nawiązuje do tamtych czasów. Wielokrotnie surowa stylistyka i prostota rozwiązań nie pozwalają zapomnieć o tym, kto był ich pierwotnym dzierżycielem. Jednak, zastosowanie nowoczesnych rozwiązań i implementacja innowacyjnych systemów plasuje te zegarki współcześnie w stawce najbardziej zaawansowanych czasomierzy. Na uwagę zasługują głównie modele Europe Gaz 14 Limousine, Anchar oraz Ekranoplan Chronograph. Pierwszy z nich, jak sama nazwa wskazuje, to prawdziwa „limuzyna”. Biała tarcza podkreśla styl i klasę, natomiast samonapędzający się mechanizm ładujący baterię, dzięki energii wygenerowanej w czasie ruchu ręką powoduje, że zegarek jest niemal dożywotnim partnerem użytkownika. Tymczasem, druga opcja to czarna tarcza i surowa stylistyka.

  1. Wysoka jakość materiałów użyta w Vostokach

Czas w tym aspekcie zmienił dużo. Pierwotnie, zegarki może nie były ładne, ale na pewno wytrzymałe. Wprawdzie, taki był pierwotny zamysł twórców czasomierzy. Ostatecznie, rebranding marki i stworzenie cywilnych modeli zegarków spowodowały, że materiały stosowane do ich produkcji nadal odznaczały się jakością, ale również estetyką. Zastosowanie bransolet z najwyższej jakości stopów oraz klasycznych skórzanych pasków, uzupełnione tarczami cechującymi się delikatną sztukaterią, spełnia oczekiwania najbardziej wymagającego estety. Jak sam producent wskazuje, zegarek ma nie być jedynie elementem biżuteryjnym, ale także „życiowym partnerem”.

  1. Sportowy charakter modeli tej rosyjskiej marki

Bez wątpienia, zegarki rosyjskiej marki to idealni partnerzy dla koszuli i marynarki. Niemniej jednak, firma Vostok stworzyła także produkty dedykowane aktywnie żyjącym osobom. W czasomierzach zastosowano kompas, miernik zanurzenia, chronograf i wskazówkę daty, a także zwrócono uwagę, by surowce, z których produkowane są paski, zapewniały duży komfort noszenia. Dzięki temu, Vostok wyszedł z utartego świata elegancji i stał się nieco bardziej „ekstremalny”. Spośród wielu sportowych zegarków, wyróżnić należy model AN-225 Mriya z neonowym paskiem, mechanizmem kwarcowym oraz utwardzanym szkłem mineralnym. Sprzedawany jest on w swoistej kasetce o militarnym charakterze. Dużą popularnością cieszy się również model Lunokhod 2. Jak podaje producent, jego pasek wykonany jest z silikonu. Nie jest on jednak typowym tworzywem znanym z codziennego użytkowania- jego wysoka jakość zapewnia komfort w aktywnym życiu.

  1. Duża dostępność i mnogość modeli w kolekcji zegarków Vostok

Jak wspomniano, Vostok był stricte militarną marką. Obecnie, ukierunkowany jest zdecydowanie na ekspansję w kierunku nowego Klienta. Właśnie dlatego, pomimo swojej wyjątkowej natury i historii nakazującej „zdejmowanie kapeluszów z głów”, nie klasyfikuje się jako towar luksusowy jedynie dla wybranych. Przeciwnie, działalność marketingowa spółki zmierza w kierunku takiego kształtowania cen zegarków, by zarówno bardziej zamożny Klient, jak i ten nastawiony na budżetowe urządzenie, znalazł odpowiedni dla siebie model. Mimo znacznej odległości wielu europejskich krajów od Czystopola, gdzie znajduje się fabryka Vostok, zarówno serwis, jak i dostępność produktów nie jest ograniczona. Przeciwnie, firma stara się, by większość urządzeń znajdowała się na stałe na sklepowych regałach i witrynach, a ewentualna naprawa była szybka i bezproblemowa.

Oferta zegarków Vostok

Jak można zauważyć, zegarki Vostok to nie tylko technologia, ale również ciekawy styl. Nawet przy wprowadzeniu najbardziej nowoczesnych rozwiązań designerskich, logo w typowym radzieckim stylu, znajdujące się w górnej części tarczy czasomierza, przypomina nam o jego pochodzeniu.


Najczęściej czytane teksty ZegarkiCentrum.pl:

Limitowane Litewskie zegarki Vostok

Czy warto kupić zegarek limitowany?

Dlaczego zegarek uczula?

Specjalnie dla Ciebie!
Dopasowane do Twoich preferencji produkty, zniżki i informacje o nowościach.

Jeśli chcesz otrzymywać od nas e-maile, zostaw nam swój adres: