Chat with us, powered by LiveChat

Zegarki Hamilton najważniejsze informacje o marce

Marka Hamilton, a właściwie Hamilton Watch Company powstała w Ameryce w 1893 roku, poprzez wprowadzenie zmian w firmie Adam & Perry Watch Company. W powstałym nowo zakładzie od razu zaczęto kłaść nacisk na jakość produkowanych zegarków. Gdy po raz pierwszy firma wkroczyła na rynek z zegarkami, od razu ich produkty zostały dobrze przyjęte. Hamilton przez 15 lat tworzył kieszonkowe czasomierze tylko w dwóch rozmiarach: 18 oraz 16. “Broadway Limited” to nazwa pierwszej kolekcji zegarków tej marki. 

Hamilton produkował zegarki dla żołnierzy 

Pracownicy fabryki w 1917 roku chcieli stworzyć zegarki dla żołnierzy, którzy biorą udział w I Wojnie Światowej. Pomysł ten okazał się strzałem w dziesiątkę, ale niestety nie przyniósł firmie dużej popularności, gdyż zanim te zegarki zostały rozpowszechnione dalej, wojna już się skończyła. 

Podczas okresu międzywojennego firma cały czas się rozwijała. W 1928 marka Hamilton kupiła za ogromną kwotę firmę Illinois Watch Company, prowadzoną wtedy przez spadkobierców. Już od tamtej pory marka postanowiła podnieść standard swoich produktów i zaczęła produkować ekskluzywne zegarki tylko dla zamożnych klientów. Bardzo dużo zegarków zostało wykonanych ze złota lub posiadało złote elementy. Lecz największą popularnością cieszyły się zegarki wykonane ze srebra. 

Zegarki Hamilton nie dla ludności cywilnej…

Gdy nastała II Wojna Światowa, firma Hamilton zrezygnowała z produkcji zegarków dla ludności cywilnej. Firma skupiła się natomiast na produkcji czasomierzy dla przeznaczonych tylko i wyłącznie dla wojska. W 1941 roku marka zasłynęła najbardziej, poprzez skonstruowanie morskiego chronometru. Ten zegarek był specjalnie wyprodukowany dla Marynarki Wojennej Stanów Zjednoczonych i jej sprzymierzeńców. Kolejny ważny wynalazek stworzony przez firmę Hamilton to niesamowicie dokładny zegar nawigacyjny. Morski chronometr, jak i zegar nawigacyjny charakteryzowały się tym, że posiadały dwudniową rezerwę chodu. Przy niektórych zegarkach nawigacyjnych widniał napis “US Army” i przez to po zakończeniu wojny te zegarki były intensywnie poszukiwane przez kolekcjonerów. Oczywiście Hamilton stworzył również stoper kieszonkowy, który był również przeznaczony dla amerykańskich sił zbrojnych. Również znanym podczas II Wojny Światowej stał się czasomierz kieszonkowy, który charakteryzował się czarnym cyferblatem. Gdy wojna dobiegła końca firma wznowiła produkcję zegarków dla ludności cywilnej. 

W 1955 roku firma Hamilton rozpoczęła współpracę z Zjednoczonymi Fabrykami Zegarków Erisngen. Współpraca ta przyniosła ogromny sukces, ponieważ w 1957 roku został stworzony model “Ventura”. Był to naręczny czasomierz, który posiadał balans i był zasilany baterią. Dodatkowo ten zegarek miał niestandardowy kształt, który przypominał trójkąt. “Ventura” stał się wielkim hitem w sztuce zegarmistrzostwa. Niestety po 5 latach zakończyła się współpraca firmy Hamilton z marką Ersingen. 

Współpraca Czasomierzy Hamilton z japońską firmą Rioch

W 1962 roku marka Hamilton przystąpiła do współpracy z japońską firmą Rioch, która specjalizowała się w zegarkach elektronicznych. Znajdujące zastosowanie w czasomierzach elementy elektroniczne były produkowane przez firmę Hamilton, a produkcja mechanizmów i montażu była dokonywana w Japonii. Niestety ten model nie był aż tak popularny, więc w 1965 amerykańska firma rozwiązała umowę z marką Rioch. Jednakże popularny podczas współpracy amerykańsko-japońskiej stał się zegarek pod nazwą “Vantage”

1966 to rok, w którym firma kupiła szwajcarską manufakturę, nazywała się ona Buren Watch Company. Ten zabieg przyniósł rezultaty, gdyż wynaleziono pierwszy mechanizm automatyczny, który miał na celu wyeliminować niepotrzebne elementy stosowane do tej pory w mechanizmach. 

1969 roku firma Hamilton zamknęła zakłady produkcyjne w Lancaster i przeniosła produkcję do zakładów w Szwajcarii. W 1971 roku marka Hamilton stworzyła pierwszy na świecie zegarek elektroniczny, który posiadał cyfrowy wyświetlacz LED. Niestety sukces nie trwał wiecznie. W 1972 roku Buren, która należała do Hamiltona ogłosiła bankructwo i zamknęła fabryki w Szwajcarii, które należały do amerykańskiej firmy. 

Zegarki Szwjacarskie

Wielki powrót firmy Hamilton dzięki kampanii reklamowej

Firma Hamilton pod koniec lat osiemdziesiątych stworzyła kampanię marketingową, która przywróciła firmie popularność. W 2007 roku minęło pięćdziesiąt lat od wynalezienia słynnego modelu “Ventura, więc wtedy firma postanowiła przygotować limitowaną edycję tych zegarków. Również w 2010 roku ukazała się jeszcze  limitowana wersja modelu “Ventura” Wtedy 75 urodziny obchodziłby Elvis Presley, a jak się okazuje piosenkarz ten uwielbiał ten model od firmy Hamiltona tak bardzo, że postanowił wystąpić z nim w filmie “Blue Hawaii”.

Hamilton cały czas jest prestiżową marką zegarków. Można by powiedzieć, że właśnie ta firma przyczyniła się do tego, że zegarki stały się tak bardzo popularne. W dzisiejszych czasach, gdy nastała era telefonów, coraz więcej osób jednak decyduje się, aby zakupić zegarek. Marka Hamilton jest dobrym przykładem na to, że zegarki to bardzo przydatny gadżet. Wiele miłośników zegarmistrza kolekcjonuje produkty właśnie od tej amerykańskiej firmy. To dzięki Hamiltonowi mamy takie ekskluzywne czasomierze. 


Najczęściej czytane teksty ZegarkiCentrum.pl:

Czy zegarki Szwajcarskie nadal są najlepsze?

Najdroższe zegarki świata – Top 10

Zegarek przed czy za nadgarstkiem?

Specjalnie dla Ciebie!
Dopasowane do Twoich preferencji produkty, zniżki i informacje o nowościach.

Jeśli chcesz otrzymywać od nas e-maile, zostaw nam swój adres: