Chat with us, powered by LiveChat
Najlepszy zegarek dla mężczyzny!
Dodano: 19-09-2018 w kategorii: Uncategorized autor: Kasia

Dzień chłopaka za pasem, a Ty nadal nie wiesz, co kupić swojemu facetowi? A może właśnie zorientowałaś się, że lada dzień przybędzie mu kolejna świeczka na torcie? A może to Ty jesteś tym szczęśliwcem, który właśnie szuka dla siebie idealnego zegarka i zastanawia się jaką markę wybrać? 

Tissot – co to za marka?

W natłoku nowych producentów wkraczających z impetem na rynek zegarmistrzowski ciężko zorientować się, jaka jest etymologia poszczególnych z nich. Część powstaje z inicjatywy osób, które nigdy wcześniej nie były związane z branżą, niektóre są „córkami” i „siostrami” firm już istniejących, które są dobrze znane użytkownikom czasomierzy. Są jednak również takie marki, których nie sposób nie rozpoznać chociażby dlatego, że na rynku obecne są dosłownie od stuleci, a ich bogata historia i tradycja zdają się przyćmiewać osiągnięcia niejednego projektanta. Taką właśnie marką jest Tissot powstały w 1853 roku w szwajcarskiej miejscowości Le Locle. To właśnie ta rodzinna firma, u podstaw której leżało zaangażowanie ojca i syna (rzemieślnika i zegarmistrza), którzy postanowili połączyć swoją wiedzę i zaangażowanie, w krótkim czasie stała się jednym z najbardziej renomowanych brandów watchmakingu. Począwszy od wykonanych ze złota kopert, przez zegarki kieszonkowe, a skończywszy na czasomierzach naręcznych, produkty Tissot przez lata stawały się obiektem zainteresowania osób w różnym wieku zamieszkujących różne zakątki świata i to z takim sukcesem, że dziś obecne są aż w 160 państwach w tym oczywiście w Polsce. 

Zapoznaj się:

Zegarki Tissot męskie

Kwintesencja określenia Swiss Made

Miano swiss made jest jednym z najważniejszych określeń, na jakie warto zwrócić uwagę podczas zakupu zegarka. Kryje ono w sobie niezwykle istotne kwestie dotyczące procesu produkcji czasomierza. Określa jego pochodzenie i poziom zaangażowania produkcji i komponentów szwajcarskich w sam produkt. Co ważne, aby zegarek męski czy damski mógł być znakowany tym symbolem, minimum 60% jego komponentów musi pochodzić z kraju bankierów. Ten sam procent dotyczy kosztów produkcji poniesionych na terytorium tego właśnie państwa. Tissot jest jednym z tych producentów, którzy spełniają wszystkie podane warunki, dlatego na tarczy każdego produktu widnieje charakterystyczny znak swiss made. Jak w każdym przypadku, również i podczas szukania odpowiedniego chronometru, trzeba jednak uważać na oszustów. Nie od dziś wiadomo, że na rynku znaleźć modele, które uzurpują sobie prawo do używania tego określenia, choć wcale go nie posiadają. Co gorsza, podrabiają one znak swiss made oraz logotypy marek, na co trzeba zdecydowanie uważać (czytaj więcej: „Jak kupić zegarek oryginalny?”)

 

Szeroki wybór modeli wysokiej klasy

Przeszło sto lat obecności na rynku zegarmistrzowskim zaowocowało stworzeniem kilkudziesięciu zróżnicowanych linii produktowych, z których każda zawiera co najmniej 3 produkty, przedstawiające różne warianty kolorystyczne czy funkcjonalne. Obecnie męskie zegarki Tissot dzielą się na produkty klasyczne, casualowe, sportowe oraz kieszonkowe. Wszystkie, choć tak bardzo odmienne pod kątem stylu, przedstawiają wartości, którymi marka kieruje się w każdym swoim projekcie nawiązując do swojego motto Innovators by Tradition. Łączą tradycję i kunszt szwajcarskiego rzemiosła z nowoczesnymi technologiami i designem nawiązującym do trendów, jakie wyznacza świat mody. Takie zestawienie skutkuje dotarciem do bardzo szerokiego grona klientów, którzy wśród męskich zegarków Tissot potrafią znaleźć idealne modele spełniające ich oczekiwania. Co ważne, modele sportowe trafiają w oczekiwania nawet tych osób, które potrzebują modeli specjalistycznych – do nurkowania (divery), latania samolotem (wyposażonych w wysokościomierz, ciśnieniomierz czy kompas), a także takich, które sprawdzą się podczas wyczynowych sportów jak np. pływanie czy wyścigi samochodowe (pomagające mierzyć tzw. międzyczasy).

 

Wysoka jakość komponentów 

Ponieważ konkurencja na rynku zegarmistrzowskim jest ogromna, a nowe marki wciąż napierają starając się odebrać choć część klientów dotychczasowym potentatom, ważne jest, aby utrzymać nieskazitelną opinię, która pomoże w walce o klienta. Drogą do sukcesu jest bez wątpienia jakość, która jeśli plasuje się na najwyższym poziomie, jest tym, co odpowiada oczekiwaniom użytkowników czasomierzy. Właśnie dlatego podczas produkcji zegarków męskich Tissot stawia jedynie na sprawdzone rozwiązania i materiały, które uchodzą za niezawodne. To głównie stal szlachetna antyalergiczna 316l, tytan i aluminium, połączone z niezwykle modną w ostatnich latach ceramiką czy poddane procesom barwienia metodą PVD czyli jonowego nakładania koloru. To również miękki, trwały kauczuk, z którego wykonane są paski oraz szafirowe szkło, które osłania cyferblaty zegarków.

 

Mechanizmy swiss made w męskich zegarkach 

Jak już wspomniałam, marka  może poszczycić się prestiżowym mianem swiss made, które dotyczy jedynie wyselekcjonowanej grupy producentów zegarków. To określenie związane jest również w mechanizmami, które stanowiąc serce czasomierzy są wg niektórych ich najważniejszym elementem. Tissot oferuje chronometry zasilane zarówno mechanizmem kwarcowym jak i automatycznym a nawet mechanicznym. Najczęściej spotykane są mechanizmy ETA, które od lat cieszą się doskonałą renomą. W wersji kwarcowej werki te zasilane są m.in. bateriami typu Renata, których żywotność wynosi ok 2 lat. Poza tym Tissot stosuje także własne rozwiązania jak mechaniczny Swissmatic z rezerwą naciągu 72 godziny oraz automatyczny Powermatic 80, którego rezerwa chodu wynosi aż 80 godzin. Wszystkie te mechanizmy, niezależnie od tego czy zasila je ruch ręki, nakręcenie sprężyny czy też energia czerpana z baterii, są dopracowane w 100% dzięki czemu, gwarantują swobodne użytkowanie czasomierza przez długie lata.

 

Ile kosztują męskie zegarki?

Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi. Tak bardzo, jak różnorodne są poszczególne kolekcje a nawet modele Tissot dla mężczyzn, tak samo zróżnicowane są ich ceny. Koszt uzależniony jest od wielu elementów takich jak użyte komponenty, design, zastosowany mechanizm czy dodatkowe funkcje. Ceny zaczynają się już od ok 700zł (kolekcje basic jak Clasic Dream czy Desire, ale sięgają nawet 6 tysięcy PLN – T-Complication Squelette). Średnią ceną jaka widnieje przy męskich modelach Tissot, które są nieco droższe niż kolekcje damskie, jest 1700 zł.

 

Zegarki Tissot męskie – opinie użytkowników

Choć z opiniami zawsze jest tak, że ilu ludzi tyle różnych zdań na ten sam temat, to jednak opinie na temat męskich czasomierzy Tissot są zdecydowanie pochlebne. Użytkownicy wypowiadają się o nich pozytywnie doceniając zarówno design jak i jakość tych szwajcarskich produktów. Ten stan rzeczy utrzymuje się od wielu lat co potwierdza renomę producenta a jednocześnie działa jak koło napędowe do produkcji kolejnych, doskonałych chronometrów.

Specjalnie dla Ciebie!
Dopasowane do Twoich preferencji produkty, zniżki i informacje o nowościach.

Jeśli chcesz otrzymywać od nas e-maile, zostaw nam swój adres: