Chat with us, powered by LiveChat
Co powinieneś o wiedzieć o marce Tissot
Dodano: 11-12-2019 w kategorii: Uncategorized autor: Kasia

Zanim zdecydujesz się na zakup zegarka

Szukasz wysokiej klasy czasomierza, który będzie służył Ci przez długie lata, a przy tym będzie wyglądał doskonale mimo upływu czasu? W takim razie koniecznie powinieneś poznać markę Tissot. Dlaczego? O tym już za chwilę

Tissot: Innovators by tradition – nowoczesna strona wielowiekowej marki

Blisko 170 lat obecności na rynku zegarmistrzowskim sprawiło, że marka Tissot stała się jednym z najbardziej doświadczonych producentów czasomierzy na świecie. Bazując na wartościach wyniesionych z rodzinnych tradycji i przypisywanych jej założycielom cechach takich jak precyzyjność, skrupulatność i perfekcjonizm tworzyło i nadal tworzy się modele nawiązujące do klasyki i kunsztu tego jakże ważnego rzemiosła. W Tissocie żyje jednak jeszcze jedna, bardzo istotna cząstka, którą jest innowacyjność. Świadomi ogromnego tempa w jakim rozwijają się nowoczesne technologie, otwarci na nowe wzorce i rozwiązania, działacze szwajcarskiego przedsiębiorstwa starają się nadążać za obowiązującymi trendami i wprowadzać do swoich produktów najlepsze i najbardziej pożądane z perspektywy klienta opcje. W ten sposób powstają modele o nowych, ulepszonych mechanizmach jak również ciekawym, modnym designie, który przeplata się z wciąż obecnym w murach fabryki w Le Locle, duchem tradycji.

 

Zapoznaj się:

Zegarki Tissot męskie

Marka a wyścigi samochodowe i motorowe

Otwierając się na nowe, Tissot otwiera się również na kolejne fronty dotyczące współpracy. Bardzo owocna od lat zdaje się być kooperacja z firmami zaangażowanymi w świat sportu, a konkretnie motoryzacji. Przez dziesiątki lat szwajcarska firma podejmowała współpracę z markami znanymi z wyścigów formuły 1 jak i Moto GP. Logo Tissot pojawiało się na autach należących do teamów Renault Alpine, Lotus, Porsche i innych, podkreślając czynny udział marki w procesie wspierania nie tylko poszczególnych partnerów, ale i promocji całej dyscypliny. Z tego współdziałania, które nabierało rozpędu przez długie lata, powstał szereg modeli ujętych w kolekcjach dedykowanych sportom samochodowym i motorowym. W kolekcjach tych figurują modele o pełnym energii designie, urozmaicane elementami nawiązującymi do wspomnianych dyscyplin sportowych. Warto zwrócić uwagę na charakterystyczne, dodatkowe tarcze chronografu, które przypominają zegary z kokpitów aut jak i perforowane paski o wycięciach wzorowanych na kierownicach samochodów wyścigowych. Trzeba przyznać, że obecność Tissota w świecie sportów samochodowych i motorowych jest bardzo widoczna, a sama marka wydaje się być tą tematyką zafascynowana. I bardzo dobrze, bo dzięki temu my możemy cieszyć się nowymi modelami, które w świecie czasomierzy zajmują pole position.

 

 

Edycje specjalne i kolekcje dedykowane pozostałym dyscyplinom i sportowcom-

Choć zamiłowanie Tissota do sportów motorowych i samochodowych jest bezwzględne i nie ulega wątpliwości, że jest to tzw. konik tego szwajcarskiego producenta, warto podkreślić, że nie jest to jedyny kierunek jaki marka obiera nawiązując relację ze światem sportu. Przez długie lata swojej obecności na rynku Tissot wchodził we współpracę z przedstawicielami różnych dyscyplin będąc oficjalnym chronometrażystą największych, światowych imprez sportowych. Jedną z kluczowych dyscyplin w sportowym dorobku Tissota jest koszykówka. Od 2008 roku Szwajcarzy współpracują z międzynarodową organizacją FIBA, wspierając ją podczas licznych imprez sportowych, a także odpowiadają za pomiar czasu w trakcie spotkań prestiżowej ligi NBA. Marka Tissot Nawiązuje również relacje z najlepszymi zawodnikami uprawiającymi tą właśnie dyscyplinę czyniąc ich ambasadorami marki (np. Tony Parker, Klay Thompson).

 

Zegarki Tissot
Zegarki Tissot

 

Dużym sentymentem pochodząca ze szwajcarskiego Le Locle marka darzy również kolarstwo. Co jakiś czas losy firmy splatają się z najważniejszymi imprezami kolarskimi na świecie jak np Tour de France, Vuelta a Espana czy nasze wspaniałe Tour de Pologne. Obecnie firma produkująca zegarki Tissot jest oficjalnym chronometrażystą tych imprez czym buduje własny, pozytywny wizerunek, ale również wspiera rozwój dyscypliny. Dowodem fascynacji kolarstwem i przejawem chęci wzmocnienia tego punktu na sportowej mapie świata jest współpraca z międzynarodową federacją kolarską UCI, która odpowiada za najważniejsze imprezy w kolarstwie górskim, szosowym, terenowym a nawet BMX.

Tissot angażuje się w rozwój naprawdę wielu dyscyplin. Od kilku lat związany jest z umową partnerską EPCR (mającym siedzibę w Szwajcarii) oraz innymi RBS i TOP 14. Dzięki temu partnerstwu, Tissot odmierza czas podczas największych światowych imprez, gdzie rozgrywane są mecze rugby o wielką stawkę – ligowe (np. liga francuska), a nawet o Mistrzostwo Europy czy Świata. Poza tym ta szwajcarska marka silnie angażuje się w rozwój hokeja na lodzie pełniąc w tej w tej dyscyplinie istotne funkcje takie jak partnerowanie Międzynarodowej Federacji Hokeja Na Lodzie (IIHF) oraz wspieranie narodowej reprezentacji Szwajcarii oraz … teamu Federacji Rosyjskiej. Jako że hokej na lodzie jest wyjątkowo ważnym sportem dla Szwajcarów, Tissot łączy w ten sposób doskonałą promocję własnej marki z promocją tejże dyscypliny. Wspiera bowiem nawet najmłodszych zawodników grających w drużynach młodzików i juniorów. Logo szwajcarskiego producenta czasomierzy, który swoja historię rozpoczął w Le Locle, możemy zobaczyć również podczas turniejów dyscyplin takich jak tenis stołowy czy szermierka. Producent ten jest także obecny podczas azjatyckich igrzysk sportowych Asian Games, gdzie pełni funkcję oficjalnego chronometrażysty.

 

 

Biorąc czynny udział w życiu wielu dyscyplin sportowych, Tissot nawiązuje współpracę z osobami, które uważane są za ikony tychże kategorii, czyniąc ich swoimi ambasadorami. Sportowi ambasadorzy Tissota byli i obecni to: KLAY THOMPSON, MARC MÁRQUEZ, JORGE LORENZO, TONY PARKER, THOMAS LÜTHI, STEVEN STAMKOS, MARCIN GORTAT.

Modele dla kobiet

Kiedy w 1853 roku Panowie Charles – Felicien i Charles – Emilien rozpoczęli własną działalność w ich warsztacie tworzone były głównie męskie czasomierze kieszonkowe. Nie były one jednak jedynymi modelami, które wychodziły spod ręki utalentowanych zegarmistrzów. Obok zegarków dla panów tworzone były bowiem produkty dedykowane kobietom. Mocowane na łańcuszki damskie czasomierze Tissot robiły niezwykłe wrażenie dzięki swoim efektownym zdobieniom. Giloszowane i ręcznie grawerowane stawały się dodatkiem, który niejednokrotnie świadczył o prestiżu i klasie danej kobiety. Z czasem, kiedy w XX wieku rozwinęła się produkcja modeli naręcznych, wzrosło zainteresowanie kobiecymi czasomierzami na rękę. Z tej okazji nie mógł nie skorzystać szwajcarski producent.

 

 

Damskie zegarki Tissot wkroczyły na rynek zegarmistrzowski i to nie w jednej a w kilku kategoriach. Z początku były to modele biżuteryjne, wysadzane drogimi kamieniami, wykonane ze złota lub srebra, które miały za zadanie przede wszystkim stanowić ozdobę i dopełnienie klasycznych dodatków. Z czasem jednak na rynku pojawiły się modele, które dziś określilibyśmy mianem casualowych. W latach 40′ minionego stulecia Tissot rozpoczął kampanię promującą zegarki damskie pasujące do wszystkiego – sukienki, codziennego stroju i bardziej sportowych kreacji. To była prawdziwa innowacja, która zrewolucjonizowała rynek damskich czasomierzy naręcznych. Dziś czasomierze tego szwajcarskiego producenta podbijają kobiece serca doskonałym połączeniem designu i jakości. Wyglądają fantastycznie, gdyż stanowią pomost między klasyka a nowoczesnymi trendami. Zachowując przy tym doskonałą jakość swiss made są produktami, które służyć mają przez długie lata.

To tylko niektóre cenne informacje o marce Tissot, które powinieneś znać. Obserwuj nasz blog – wkrótce kolejny wpis dotyczący tego producenta.

Najczęściej czytane teksty ZegarkiCentrum.pl:

Jak usunąć zarysowania z zegarka?

10 błędów użytkowania zegarka

Dlaczego zegarek uczula?

Specjalnie dla Ciebie!
Dopasowane do Twoich preferencji produkty, zniżki i informacje o nowościach.

Jeśli chcesz otrzymywać od nas e-maile, zostaw nam swój adres: