Chat with us, powered by LiveChat

Zegarki Hublot najważniejsze informacje o marce

Hublot to szwajcarska manufaktura zegarków zgodna z filozofią Art of Fusion, postrzega tradycję z perspektywy przyszłości. Znalazła swoje ucieleśnienie w sztuce syntezy zegarmistrzowskich tradycji z nowoczesnymi technologiami i innowacyjnymi materiałami. Carlo Crocco, przedstawiciel starożytnej dynastii zegarków mediolańskich, zanim stworzył własną markę zegarków, przez długi czas studiował koncepcje znanych marek i porównywał ich najpopularniejsze kolekcje.

Dlaczego tworzone są zegarki marki Hublot?

Carlo doszedł do wniosku, że w kolekcjach drogich zegarków królują klasyki, a wszystkie marki wykazują wobec niej swego rodzaju konserwatywny konformizm. Znane marki z segmentu luksusowego wolą być ostrożnym i oferować swoim klientom zegarki wyłącznie w ściśle klasycznym stylu, z jakiegoś powodu przekonani, że ludzie, którzy mogą zapłacić duże pieniądze za zegarek, są zwolennikami surowej klasyki. Carlo postanowił stworzyć specjalną markę, która wskrzesi klasykę zatrzymaną w czasie.

Po raz pierwszy zegarek Hublot pojawił się w sprzedaży w 1980 roku, był to elitarny zegarek ze złotą kopertą na gumowym pasku.To właśnie te zegarki, które w swojej koncepcji nie były podobne do żadnych innych, położyły podwaliny pod nowy kierunek w przemyśle zegarmistrzowskim: połączenie złota i gumy, nigdy wcześniej tego nie robiono. W ciągu niespełna 10 lat ciężkiej pracy marka zegarków Hublot zyskała popularność i stała się jedną z najbardziej prestiżowych marek w Szwajcarii.

Dla kogo produkowane są zegarki Hublot?

Zdaniem dyrektora kreatywnego Hublot, Jean-Claude Biver, głównym celem firmy nie jest konkurowanie wszystkimi możliwymi metodami z innymi elitarnymi producentami szwajcarskich zegarków, ale zaoferowanie konsumentowi czegoś nowego, czego inni nie mają. Mówi, że zegarki Hublot powstają z myślą o osobach, które zarabiają tak dużo, że stać ich na drogi zegarek, żeby nie nadążać za upływem czasu. Dlatego Hublot pozwolił sobie na nieczytelną czarną tarczę ceramiczną z czarnymi wskazówkami i czarnymi diamentami.

Marka Hublot skierowana jest do wpływowych ludzi, a jednocześnie wyznaje uniwersalne wartości: firma wspiera osoby chore na raka. Tak, więc całkiem niedawno odbyła się charytatywna aukcja internetowa z udziałem muzyków z grupy Depeche Mode: wystawiono na sprzedaż 12 luksusowych zegarków z wizerunkami okładek albumów muzyków na tarczy, dochód ze sprzedaży wszystkich 12 modeli został przekazany na rzecz funduszu na raka.

Inspiracje marki Hublot

Hublot czerpie inspirację ze świata sportu: prawie wszystkie modele zegarków są w jakiś sposób powiązane ze sportem. Na przykład 500-częściowa kolekcja Aero Bang Morgan została poświęcona stuleciu firmy Morgan, która specjalizuje się w produkcji ekskluzywnych samochodów sportowych. Zegarek Aero Bang Morgan stał się miniaturową wersją słynnego samochodu AeroMax.

Limitowana edycja SuperB Vendee Globe została specjalnie zaprojektowana na regaty Vendee Globe dookoła świata. Ten zegarek to oryginalne połączenie stali, różowego i żółtego złota, tarcza zegarka wykonana jest w odcieniach błękitu, symbolizujących wody trzech oceanów, Atlantyku, Indyjskiego i Pacyfiku. Kontynenty i trasa regat są zaznaczone na srebrno.

Innowacje w produkcji modeli zegarków Hublot

Utalentowani rzemieślnicy Hublota dokonali prawdziwego cudu zaledwie kilka lat temu: wzięli za podstawę mechanizm klasycznego chronografu i zrobili z niego coś na kształt detonatora – taka reakcja nastąpiła po wprowadzeniu przez firmę nowego modelu zegarka o nazwie Big Bang. Jego wyjątkowość polega na niezwykłym połączeniu materiałów i fantastycznych możliwościach zegarka: chronograf z automatycznym naciągiem, korpus wykonany jest z ceramiki, zszywany niebieski pasek z dżinsu z czarną gumową podszewką. Zatrzaskowe zapięcie. Tarcza wykonana jest z włókna węglowego, wskazówki świecące.

Właściciele zegarków Hublot Big Bang mogą pływać i obserwować życie podwodnego świata bez żadnych ograniczeń, bez obawy o zniszczenie drogich zegarków, coś, czego świat luksusowych zegarków nigdy wcześniej nie widział. Model Big Bang pozostaje obecnie najpopularniejszym z całego obszernego katalogu zegarków Hublot.

Piłka nożna, najpopularniejszy i najbardziej prestiżowy sport, znajduje również odzwierciedlenie w zegarkach Hublot, których premiera zbiegła się w czasie z mundialem: koperta 45 mm jest wykonana z 18-karatowego różowego złota, podziałki i wskazówki również są złote. Zegarek wyposażony jest w dwustronny antyrefleksyjny szafirowy kryształ oraz tradycyjny czarny gumowy pasek. Dekiel posiada wygrawerowany emblemat Mistrzostw Świata FIFA. Wiernym fanem i jednocześnie reklamową twarzą Hublota jest słynny piłkarz Diego Maradona, na którego cześć ukazał się model Big Bang Maradona.

Zegarki Szwjacarskie

Cechy szczególne produktów marki Hublot

Koncepcja marki w zasadzie nastawiona jest na nowość i świeżość wyglądu, tworząc szykowne i drogie modele w nowatorski i odważny sposób. Słowo Hublot w tłumaczeniu z języka francuskiego oznacza okrągłe okno w kabinie, w istocie ten zegarek ma również coś w stylu marynistycznym: jego masywna, stylowa koperta przypomina okno w kabinie pierwszej klasy. Projekt zegarków Hublot jest opracowywany z uwzględnieniem pewnych obowiązkowych zasad: po pierwsze, zawsze jest to duża koperta w postaci okna statku lub iluminatora statku kosmicznego, po drugie, do ich produkcji wykorzystywane są najbardziej nieoczekiwane kombinacje materiałów: kauczuk naturalny, ceramika, złoto i stal.

Kolekcja MP posiada model wyposażony w ruch 295 części z 7 złożonymi funkcjami. Czasomierz mechaniczny nakręcany ręcznie. Produkt pokazuje wskazanie pozycji Słońca i Księżyca.Ten model ma tourbillon (w zegarach mechanicznych obrotowa klatka zawierająca balans i mechanizm wychwytowy), który obraca się raz na minutę i wskazuje sekundy. Godziny i minuty są wskazywane przez środkowe wskazówki na tarczy. Rezerwa chodu 120 godzin. Materiał koperty to tytan. Pasek wykonany jest ze skóry aligatora i posiada tytanową wstawkę. Szkiełko szafirowe. Zegarek jest wydany w limitowanej edycji 20 sztuk.

Nowe kolekcje zegarków Hublot

Nowe kolekcje opierają się na jeszcze bardziej niecodziennym połączeniu materiałów. Dlatego w nowej serii męskich zegarków Hublot zastosowano kombinacje tantalu i różowego złota, tytanu i ceramiki, a także specjalny materiał Hublonium, patent, który posiada tylko Hublot. Ten materiał jest stopem magnezu i aluminium. Nowa damska kolekcja zegarków Hublot przyjemnie zaskoczy różnorodnością kolorów, od tradycyjnie czarnego po jasny pomarańczowy i niebieski. Zegarki damskie Hublot są opracowywane przez projektantów z uwzględnieniem wyrafinowanych i kapryśnych gustów kobiet, unikalne i drogie modele z luksusowymi wykończeniami z czarnych diamentów i białego złota. Nienaganna jakość szwajcarskich mechanizmów, drogie, rzadkie materiały i ekskluzywny design to wszystko przyciąga koneserów sztuki współczesnej.


Najczęściej czytane teksty ZegarkiCentrum.pl:

Piramida prestiżu zegarków

Manufacturowe zegarki Maurice Lacroix. Ale co to właściwie oznacza?

Czy zegarki Szwajcarskie nadal są najlepsze?

Specjalnie dla Ciebie!
Dopasowane do Twoich preferencji produkty, zniżki i informacje o nowościach.

Jeśli chcesz otrzymywać od nas e-maile, zostaw nam swój adres: