Chat with us, powered by LiveChat
Jak sprawdzić czy zegarek Lacoste jest oryginalny? Nie daj się oszukać!
Dodano: 07-08-2020 w kategorii: Ciekawostki, Moda, Uncategorized autor: Pawel Kowal

Chcemy Państwo zaproponować kolejne informacje na temat modnych zegarków damskich i męskich  Lacoste i przygotowywanych przez tą firmę produktów. Tym razem chcemy zająć się zegarkami przygotowywanymi przez tą firmę, a dokładniej rzecz biorąc będziemy chcieli zaproponować informację na temat kilku istotnych kwestii, które będą ułatwiały rozpoznanie czy proponowany zegarek jest oryginalny czy jest to podróbka. Wiele osób się nad tym zastanawia pamiętając oczywiście o tym, że urządzenia Lacoste to sprzęty z wyższej półki cenowej, dlatego każdy klient chce mieć pewność, że urządzenie jest oryginalne. Warto zwrócić uwagę na kilka ważnych elementów, które ewentualnie mogą wzbudzać podejrzenia co do tego czy proponowany sprzęt jest faktycznie autentycznym, oryginalnym zegarkiem Lacoste. Te elementy, które musimy brać pod uwagę to:

– materiał z jakiego zegarek powstał

– rodzaj stosowanego mechanizmu

– wykonanie, brak staranności o szczegóły, niedociągnięcia

– zaskakująco niska cena

– opakowanie, które jest niedopracowane, bez wyraźnych znaków marki

– logo producenta, które jest niedopracowane, niezgodne, zniekształcone

– brak numeru referencyjnego – każdy zegarek oryginalny ma swój numer i na tej podstawie jego autentyczność można sprawdzić. Jeśli tego numeru brak to prawdopodobnie jest to podróbka.

Popularność oryginalnych urządzeń przygotowywanych przez Lacoste

Znak towarowy Lacoste rozpoznawany jest na całym świecie i toczy się o niego konsekwentna walka. Z informacji jakie pojawiają się w sieci możemy dowiedzieć się, że w samych Chinach funkcjonuje nawet 100 fałszerzy, którzy chcą wprowadzać produkty spod znaku krokodyla. W swojej dziedzinie są oni specjalistami, dlatego mają już taką znajomość budowy urządzeń i wprawę, która sprawia, że możliwość obejścia obostrzeń nie jest dla nich trudnym zadaniem. Dlatego właśnie osoba, która jest laikiem będzie miała problem z rozpoznaniem co jest sprzętem oryginalnym a co podróbką. Mamy więc kilka podpowiedzi jak osoba, która nie zna tych sprzętów może unikać oszukania.

Modyfikacja oryginalnego logo Lacoste

To co najczęściej jest bardzo charakterystyczne to przerobienie logo, szczególnie modyfikacja pojawia się jeśli chodzi o zęby i pazury krokodyla. Logo oryginalne zgodne z brandbook to ciemnozielony kolor z widocznymi zębami i pazurami krokodyla. Szczęka górna jest mniejsza i w stosunku do dolnej ustawiona jest pod kątem, skierowana do góry. Dodatkowo pojawia się zaokrąglony ogon i kierowany w tą samą stronę co szczęka nie zaś w ciało krokodyla. Jeśli zauważymy, że krokodyl jest jak z kreskówki i nie ma dopracowanych szczegółów to bardzo prawdopodobne, że dany produkt jest podróbką.

                                                                                                    Oryginał

W oryginalnym zegarku Lacost logo znajduje się na poszczególnych elementach zegarka

W przypadku zegarków przygotowywanych przez firmę Lacoste istotną rolę odgrywają detale. To właśnie one będą znakiem wskazującym na autentyczność danego produktu. Dlatego właśnie to pojawienie się logo jest tak istotne. Zawsze na oryginalnym zegarku logo będzie pojawiać się na takich elementach jak tarcza, pasek, koronka i dekiel. W tym przypadku mamy tylko jeden wyjątek a mianowicie zegarki, które znajdują się w kolekcji L1212, gdzie na deklu pojawia się zamiast krokodyla wizerunek kultowej koszulki polo od Lacoste. Innych wyjątkowych nie ma i poza tą kolekcją wszystkie wspominane elementy zegarka będą oznaczone logo firmy.

Oryginał zegarka Lacost posiada naklejkę informacyjną na deklu

Każde urządzenie przygotowywane przez firmę Lacoste otrzymuje również specjalną naklejkę, która znajduje sie na deklu. Jest to naklejka, która informuje o dacie żywotności baterii. Znajduje się tam rok, miesiąc wymiany a także informacja o tym, że bateria nie zawiera rtęci. Tutaj nie ma wyjątków i naklejka jest na każdym urządzeniu, jeśli jej brak to może sugerować, że sprzęt nie jest oryginalny.

Jesteśmy przekonani, że wskazane przez nas informacje oraz podpowiedzi staną się dla Was pomocne i przy zakupie zegarka łatwiej będzie Wam ocenić czy sprzęt, który wybieracie jest faktycznie oryginalny i pochodzi z oficjalnej dystrybucji prowadzonej przez firmę Lacoste.


Najczęściej czytane teksty ZegarkiCentrum.pl:

Podróbki zegarków

Jak kupić zegarek oryginalny?

10 ciekawostek o zegarkach

Specjalnie dla Ciebie!
Dopasowane do Twoich preferencji produkty, zniżki i informacje o nowościach.

Jeśli chcesz otrzymywać od nas e-maile, zostaw nam swój adres: