Chat with us, powered by LiveChat
Jak sprawdzić zegarek po numerze, czyli sprawdzamy oryginalność zegarka
Dodano: 20-01-2022 w kategorii: Ciekawostki, Uncategorized autor: Pawel Kowal

Jak sprawdzić zegarek po numerze, czyli sprawdzamy oryginalność zegarka

Planujesz zakup markowego zegarka? Bądź ostrożny – luksusowe czasomierze to jedne z podrabianych produktów na świecie. Na szczęście możesz nauczyć się samodzielnie rozpoznawać autentyki na podstawie numerów katalogowych. Jak sprawdzić zegarek po numerze? Przeczytaj nasz poradnik i dowiedz się więcej!

Jak sprawdzić zegarek po numerze — czy zegarek jest oryginalny?

Przy zakupie markowego zegarka najważniejsza kwestia to jego autentyczność. W jakiej sytuacji warto wiedzieć, jak odróżnić oryginalny zegarek od podróbki? Szczególnie gdy chcesz nabyć czasomierz w sieci lub z drugiej ręki, a sprzedający nie ma dowodu zakupu ani nawet pudełka, sprawdź czy to autentyk. Pomóc może numer referencyjny zegarka. Dostarczy on wszystkich potrzebnych informacji, żebyś mógł samodzielnie wyłapać ewentualną podróbkę.

Czym jest numer referencyjny oryginalnego zegarka?

Numer referencyjny zegarka to ciąg znaków, najczęściej cyfr oraz liter. Jego długość to przeważnie od pięciu do dziesięciu znaków. Jest nanoszony przez producenta jako niezbywalny grawer i nazywany też numerem katalogowym dla danego modelu. Porównanie wytłoczenia z katalogiem udostępnianym przez producenta służy sprawdzeniu oryginalności czasomierza. Jeżeli okaże się, że numer nie istnieje w 99% oznacza to, że masz do czynienia z falsyfikatem.

Zapoznaj się z pełnią kolekcją:

Zegarki

Kiedy warto sprawdzić numer referencyjny zegarka?

Wiedza o tym, jak sprawdzić zegarek po numerze może się przydać w rożnych sytuacjach, szczególnie w dobie popularności e-commerce. Coraz częściej kupujemy zegarki w sieci. Nie chodzi tylko o autoryzowane salony. Obserwujemy stały wzrost sprzedaży w czasie internetowych aukcji. Być może w ten sposób znajdziesz wymarzony model w atrakcyjnej, wręcz podejrzanie niskiej cenie. Skąd wiedzieć, czy masz do czynienia z autentykiem o dużej wartości? Właśnie w tym przypadku może pomóc sprawdzenie pod kątem zgodności z numerem.

Dlaczego numer katalogowy jest tak ważny?

Chociaż obecnie wszystkie produkowane zegarki są na bieżąco katalogowane w internecie, grawerowanie indywidualnego numeru nadal ma sens. Charakterystyczny ciąg znaków pozwala miłośnikom uzyskać wszelkie informacje o czasomierzu, a kupującym zweryfikować jego autentyczność. Sprawdzanie po numerze to kluczowy aspekt dla świadomych nabywców, którzy chcą wiedzieć, jak rozpoznać oryginalny zegarek. Skoro już wiesz jak ważny jest numer katalogowy zegarka, gdzie jest w upatrzonym przez Ciebie modelu?

Gdzie znajduje się numer referencyjny na zegarku?

Jeśli chcesz nauczyć się, jak sprawdzić zegarek po numerze, zacznij od znalezienia tego ważnego oznaczenia. Dzięki niemu łatwo ustalisz, czy masz do czynienia z oryginałem czy podróbką. Gdzie jest numer referencyjny zegarka? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, ponieważ wszystko zależy od konkretnego producenta i modelu. Najczęściej producenci zegarków umieszczają oznaczenie katalogowe na cyferblacie, deklu albo kopercie.

Poszukiwania możesz rozpocząć od stalowego dekla, który znajduje się pod spodem koperty. Oprócz numeru katalogowego, równie dobrze mogą tam widnieć informacje o wodoszczelności, mechanizmie lub rodzaju szkiełka. Ponieważ numer referencyjny zegarka jest bardzo ważny, nigdy nie jest naklejany ani nadrukowany. Powinien być na stałe wygrawerowany w deklu.

Jeśli oględziny dekla nie przyniosą rozwiązania, spróbuj poszukać na tarczy. Producenci bardzo rzadko decydują się na ten zabieg, bo znacząco wpływa na design. Mimo wszystko warto sprawdzić. Zdecydowanie częściej numer referencyjny można znaleźć na kopercie.

Jakie informacje zawiera numer katalogowy?

Kiedy rozszyfrujesz numer czasomierza, będziesz mógł wiele o nim powiedzieć. Oznaczenie jest bardzo ważne w przypadku renomowanych producentów, takich jak Rolex. Wykorzystują je również inne marki. Numer referencyjny zegarka określa on przede wszystkim model, rok produkcji i wykorzystane patenty. Oprócz tego opisuje ciekawe dla pasjonatów detale, takie jak kaliber, czyli rozmiar mechanizmu wyrażony w liniach paryskich.

Nie możesz znaleźć numeru lub masz wątpliwości?

Odczytanie właściwego numeru referencyjnego jest jedną z podstaw do odróżnienia oryginału od podróbki. Wystarczy odnaleźć miejsce, w którym został umieszczony przez producenta. Niestety, niekiedy wymaga to wiele trudu, szczególnie w starszych modelach. Co możesz zrobić, jeżeli nie wiesz gdzie szukać lub znalazłeś jakiś numer, ale masz wątpliwości? Jak rozpoznać podróbkę zegarka? Skontaktuj się z fachowcem w autoryzowanym serwisie danej marki lub skorzystaj z pomocy zaufanego zegarmistrza. Taka usługa nie kosztuje wiele, a może bardzo pomóc.

Jak sprawdzić zegarek po numerze — jak odczytywać numery referencyjne zegarka i gdzie je weryfikować?

Znalezienie numeru katalogowego to jedno, prawidłowe odczytanie ciągu znaków to zupełnie inna bajka. Nie istnieje ujednolicony system, który pozwala odczytywać numery katalogowe. Każdy producent wykorzystuje własny kod, na podstawie którego można rozpoznać, czy nie jest to podróbka. Jak sprawdzić oryginalność zegarka, samodzielnie odczytując numer referencyjny? Proponujemy dwie metody.

Sposób 1: wykorzystaj siłę Google

Prosta i szybka metoda na to, jak sprawdzić zegarek po numerze wykorzystuje popularną wyszukiwarkę Google. Wpisz w nią markę, model zegarka i odnaleziony numer referencyjny. Po chwili będziesz mógł porównać pozycje katalogowe producenta z zegarkiem, który masz w dłoni. Wyświetlone informacje powinny być kompletne. Na co szczególnie zwrócić uwagę? Zobacz, w jakich latach były produkowane dane zegarki, jakie komplikacje (czyli funkcjonalności) posiadają, a także czy była to produkcja seryjna, czy limitowana. Jeżeli dane z katalogu nie pasują do sprawdzanego modelu, masz pewność, że nie jest on oryginalny.

Sposób 2: wizyta u fachowca

Dobrym sposobem na to, jak rozpoznać czy zegarek jest oryginalny, jest wizyta u zegarmistrza lub w autoryzowanym salonie danej marki. W ostateczności możesz po prostu przesłać im zdjęcie numeru seryjnego. Wykwalifikowani pracownicy szybko ocenią czasomierz i mogą potwierdzić jego autentyczność. Co prawda zapłacisz za usługę, ale zyskasz pewność, że kupowany zegarek nie jest podróbką.

Jak wystrzegać się podróbek? Zakupy w zaufanym sklepie

Wiedza o tym, jak sprawdzić zegarek po numerze, jest bardzo ważna dla wszystkich miłośników czasomierzy. Jednak czy wiesz, że istnieje w 100% pewny sposób na to, by kupić oryginał? Chodzi o to, by trzymać się jednego – mądrze wybrać sprzedawcę. Zakupy w zaufanym sklepie to pewność, że na Twoim nadgarstku znajdzie się markowy autentyk. Kupując u nas możesz przeglądać szeroką, atrakcyjną ofertę, dostosowaną do swoich oczekiwań. Nasz asortyment to wyłącznie oryginały, zawsze pakowane w pudełko sygnowane logo producenta.

Ponieważ przykładamy ogromną wagę do jakości świadczonych usług, jesteśmy w stanie okazać się certyfikatem autentyczności i dołączymy go do wybranego przez Ciebie modelu. Dzięki temu nie będziesz miał żadnych trudności z ewentualną odsprzedażą. Jak zatem wystrzegać się podróbek? Zapraszamy do zaufanego sklepu z zegarkami zegarkicentrum.pl. Czekają na Ciebie topowe modele w najlepszych cenach.


Najczęściej czytane teksty ZegarkiCentrum.pl:

Jak kupić zegarek oryginalny?

Podróbki zegarków

10 ciekawostek o zegarkach

 

Specjalnie dla Ciebie!
Dopasowane do Twoich preferencji produkty, zniżki i informacje o nowościach.

Jeśli chcesz otrzymywać od nas e-maile, zostaw nam swój adres: