Chat with us, powered by LiveChat

KUPUJ TERAZ W NIŻSZYCH CENACH NA BLACKWEEK

Na której ręce nosić zegarek
Dodano: 01-12-2020 w kategorii: Ciekawostki, Uncategorized autor: Pawel Kowal

Niestety nie ma prostej odpowiedzi na zapytanie, na jakiej ręce nosi się zegarek. To, na jaki przegub zostanie dopięty, zależy od indywidualnych preferencji posiadacza. Zwykle zależne jest to od tego, jaką dłonią posługujemy się na co dzień. Jest natomiast przeświadczenie, iż zegarek winien być nakładany na drugą stronę ręki przeważającej. Ma to znaczenie profilaktyczne dla aparatu, bo na dłoni panującej jest on niezwykle narażony na zniszczenia, zadrapania oraz odmienne zniszczenia mechaniczne. Najpierw noszenie zegarka na przeciwnej dłoni może naprawdę powodować nienaturalne uczucie oraz powodować ból, jednak jest to jedynie sprawa przyzwyczajenia. Wytwórcy realizują wymagania osób leworęcznych oraz jeszcze powszechniej proponują także zegarki dopasowane do ich rodzaju noszenia.

Na której ręce zegarek

Powszechna oraz szczególnie przestrzegana reguła mówi, aby zegarek mieć na ręce, jakiej na co dzień wykorzystujemy w mniejszym stopniu. Pochodzi z tego, iż osoby praworęczne powinny mieć zegary na lewej ręce, natomiast leworęczne na prawej. Oraz na tymże moglibyśmy naprawdę zakończyć. Przyglądnijmy się natomiast temu zagadnieniu trochę bliżej. Noszenie zegarka na ręce, jaka jest wykorzystywana w niższym stopniu, polecane jest nie jedynie praktycznymi względami (o jakich będziemy mówić później), jednak ma także własne tło historyczne. Prekursorem tak popularnego dzisiaj zegarka naręcznego był zegar kieszonkowy oraz to tenże rodzaj zegarka znacznie wiódł prymat poprzez długie lata – aż do I wojny światowej.

To, na jakiej ręce nosimy zegarek, zależy tylko i wyłącznie od nas oraz od własnej wygody. Jak nosić zegarek, aby odpowiednio wyglądać? Przede wszystkim zegarek musi pasować do rąk. U osób szczupłych lepiej będą leżały zegary na niewielkim pasku czy małej bransoletce. U osób masywnych, z większymi rękami, bardziej sprawdzą się grubsze, skórzane paski. W wypadku czasomierza, jaki wybieramy na upominek, decyzja nie jest prosta. Dopiero zmierzony zegarek można dobrze docenić.

Na której ręce nosić zegarek

Dominującą większość zegarków produkuje się z utrzymaniem reguły mówiącej o noszeniu zegarka na lewej ręce. Z owego również powodu oferowane typy odpowiadają przede wszystkim osobom praworęcznym, dla jakich założenie narzędzia na lewy nadgarstek jest zupełnie normalne. Natomiast chociażby leworęczni – pomimo iż podświadomie umieściliby zegar na prawej ręce – powinni trzymać się zasady oraz nosić go na lewym nadgarstku. Niespodzianką jest fakt, iż rynek rozpoczął się dostosowywać też do osób leworęcznych, jakie wygodę cenią sobie bardziej aniżeli funkcjonujące w stylu powinności. W związku z tymże w naszym autoryzowanym sklepie z zegarkami odnajdziesz także typy czasomierzy oczywiście dla leworęcznych – zaplanowane do zakładania na prawą dłoń.

Ze względu na fakt, że większość osób jest praworęczna to podświadomie zakładają zegarek na lewą dłoń. Jest parę prostych powodów wyjaśniających ową sprawę. Otóż noszenie zegarka na drugiej ręce powoduje, iż jest on o znacznie mniej narażony na różnorodnego typu zniszczenia oraz nieprzewidywalne zadrapania. W innym razie także mechanizm pozostawałby bardziej obciążony – duże ruchy mogłyby powodować wstrząsy mające niekorzystny wpływ na konkretne funkcjonowanie mechanizmu. Dodatkowo podczas robienia czynności prawą dłonią, możemy zarazem spojrzeć na zegarek oraz zobaczyć bieżącą godzinę.

Zegarek na której ręce

Nie da się ukryć, że stanowcza większość własnego społeczeństwa to osoby praworęczne. Więc również większość czasomierzy dostępnych w sklepach jest projektowana tak, by brać pod uwagę ich potrzeby oraz zwyczaje stosowania. Dlatego oczywiście chociażby koronka umieszczona po prawej stronie tarczy. Natomiast na rynku powoli pojawiają się też wytwórcy, jacy we własnej propozycji odpowiadają na potrzeby osób leworęcznych oraz we własnych projektach przedstawiają wyjścia dopasowane do ich oczekiwań.

Noszenie zegarka na prawej ręce

Logika kazałaby stwierdzić, iż w wypadku osób leworęcznych zegarek winien odnaleźć się na ich prawym nadgarstku. Ze względów bezpieczeństwa i wygody normalnego działania zegar umieszczony na prawej ręce da im ponieważ większą swobodę ruchów i będzie znajdował się w niezwykle naturalnej pozycji. Specjaliści nie są natomiast do końca zgodni, czy naprawdę wypada nam nosić zegarek na prawym nadgarstku. Co za tymże idzie, niewielu wytwórców posiada we własnej propozycji zegarki dostosowane do noszenia na prawej dłoni. Zegarek dedykowany do noszenia na prawym nadgarstku musi ponieważ mieć odmienną formę od tradycyjnego zegarkakoronka winna być ponieważ umieszczona po drugiej stronie aniżeli w wypadku tradycyjnych zegarków.

Pomimo, iż na świecie mieszka około 15% osób leworęcznych, to jeszcze firmy wytwarzające czasomierze nie robią dla nich szczególnej propozycji. Wyjątek stanowią typy fachowe, zwłaszcza sportowe, w jakich dopracowany jest każdy detal. To, na jakiej ręce czasomierz się znajduje może być ważne w trakcie np. prowadzenia auta. Zegarki dla leworęcznych można wpaść w wypadku najdroższych rodzajów. W ich wypadku korba jest zlokalizowana w takim miejscu, do jakiego szybko można trafić lewą dłonią. Niestety chociażby u niezwykle popularnych marek takie artykuły są pojedynczo oraz na pewno nie dotyczą wszelkich partii zegarków.

Zegarek na lewej czy prawej

Niezależnie od tego, czy jesteś kobietą, lub mężczyzną, zasada zakładania zegarka na nadgarstek okazuje się niewzruszona. Na jakiej ręce nosi się zegarek kobiecy, natomiast na jakiej ręce nosi się zegarek męski? Należy zakładać go na prawą dłoń. Odstępstwa są u osób leworęcznych. Płeć nie ma tutaj żadnego znaczenia, więc dobierając czasomierze tradycyjne czy smartwatche, kieruj się funkcjonalnością oraz nie zapominaj o własnych manierach!

Oglądając otoczenie, błyskawicznie zrozumiemy, iż szczególnie na lewej ręce nosi się zegarki. Wynika to z paru powodów, natomiast w znacznej mierze ma to związek z historią oraz kulturą lat 50. W owych czasach znaczna część panów była żonata, co wiązało się z noszeniem obrączki, zgodnie z regułą – na prawej dłoni. Dla utrzymania równowagi to oczywiście lewy nadgarstek był dedykowany na noszenie zegarka. Teraz na rynku odnajdziemy bezlik rodzajów o odmiennym rodzaju, natomiast większość spośród nich stanowią dobrze ozdabiane zegarki, jakie zwiemy biżuteryjnymi. Nie winien zatem zaskakiwać nas fakt, iż znacznie efektowniej wygląda proporcjonalne rozdysponowanie dodatków.

Skoro dla praworęcznych niezwykle korzystną propozycją jest noszenie zegarka na lewej ręce, można dojść do wniosku, iż leworęczni powinni nosić go na prawej. Niestety, zegarków opracowanych szczególnie z myślą o osobach leworęcznych na rynku jest mało. Wielu wytwórców proponuje je na indywidualne zamówienie, natomiast ich wartość jest większa aniżeli zwykłych rodzajów. Pomimo tego, zainteresowani zegarkami mańkuci powinni spróbować odnaleźć dobry dla siebie typ. W ich wypadku noszenie zegara na sprawniejszej ręce także jest mało funkcjonalne oraz grozi naruszeniem zasad savoir-vivre’u.Najczęściej czytane teksty ZegarkiCentrum.pl:

Pierwszy zegarek smartwatch

Tourbillon

Jakie zegarki w cenie do 500zł wybrać dla kobiet? – Sprawdź ranking popularności marek

 

Specjalnie dla Ciebie!
Dopasowane do Twoich preferencji produkty, zniżki i informacje o nowościach.

Jeśli chcesz otrzymywać od nas e-maile, zostaw nam swój adres: