Chat with us, powered by LiveChat
Zegarek z melodyjkami - Montana
Dodano: 22-02-2021 w kategorii: Ciekawostki, Uncategorized autor: Pawel Kowal

By zauważyć wagę oraz istotę czasomierzy należy zrozumieć ich historię. Pierwsze zegarki znakuje się na 2 oraz 3 wiek przed naszą erą. Wówczas to wprowadzano pal czy drut w ziemię oraz widziano poruszający się, pod wpływem padania promieni słonecznych, ich cień. Obecnie określamy je zegarkami słonecznymi. Możne je wielokrotnie napotkać w muzeach zegarków czy na starówkach lub głównych placach wielkich miast. Stanowią one przeważnie jedną spośród ich atrakcji. Kolejną wersją stosowaną w owych czasach było mierzenie czasu przez palenie krętych prętów czy świec. Wraz z upływem czasu występowały także pozostałe zegarki, na przykład księżycowe, wodne lub piaskowe klepsydry. Pierwszy zegar, jaki miał możliwość budzika zbudował w 380 roku przed naszą erą, Platon. Był to zegarek wodny, jaki wykorzystywał do wydawania dźwięku, wzrost ciśnienia powietrza, zrobiony szybkim przepływem intensywnego strumienia wody. W czasach PRL-u popularny był zegarek z melodyjkami. Co musimy o nim wiedzieć? 

Zegarek grający melodyjki

Ciężko w to uwierzyć, jednak zegary z melodyjkami znane były już ponad 30 lat temu. Niewielkie elektroniczne rodzaje zawieszane na solidnych bransoletkach były własnego czasu rzeczywistym przebojem. Czemu? No cóż, były to czasy, gdy nie było smartfonów, smartwatchy, internetu w każdym narzędziu, ba, mało kto miał telefon komórkowy. Pamiętacie, jak graliście w węża na własnej Nokii 3310? No oczywiście, natomiast to było jeszcze przed tymi czasami. Czasomierz z melodyjkami był znany, bowiem był czymś wyjątkowym, niezwyczajnym, nie miał go każdy. Był dość drogim dodatkiem, ponieważ jego wartość równała się mniej więcej połowie ówczesnej średniej pensji. Wzbogacał oraz uatrakcyjniał rzeczywistość. Można się nim było chwalić oraz  godnie puszczać zmieniające się melodyjki. Później pojawiły się na rynku zegarki z kalkulatorem 0 czym więcej piszemy tutaj https://zegarkicentrum.pl/zegarek-z-kalkulatorem/, które również w tych czasach robiły furorę i chyba nie było takiej osoby, która nie marzyła o tego typu zegarku. Jednakże, jak już wspomniano powyżej, zegarki z melodyjkami były dość drogie jak na ówczesne czasy, dlatego też niestety na ich posiadanie mogły pozwolić sobie tylko i wyłącznie nieliczni.

Zegarek z melodyjkami Montana

Bardzo popularne, pomiędzy innymi na początku lat dziewięćdziesiątych przeszłego wieku, były zegary Montana. Te nieprzesadnie piękne, metaliczne zegarki działały w dwóch rodzajach – kobiecym oraz męskim. Czasomierz Montana z melodyjkami był przebojem w latach osiemdziesiątych. Mnóstwo dzieci dostawało go jako upominek komunijny. Zaopatrzony w masę funkcji, takich jak alarm, stoper, kalukulator. Czasomierz jest dostępny w dwóch formach. Obecnie ten właśnie ciekawy zegarek, można go uruchomić jako aplikację, jednak także wrzucić w formie widżetu na pulpit. Czasomierz funkcjonuje dobrze tak jak prawdziwy. Starczy kliknąć na dowolny przycisk zegara, by otworzyć funkcję Montany. Mamy tu więc oświetlenie, opcję wykazania daty, stoper oraz niewątpliwie szesnaście melodyjek. Owe wyzwala się początkowo wchodząc w datę, natomiast potem dobierając klawisz znajdujący się pod nim. Czasomierz ma choćby funkcję komunikowania kolejnej godziny – jest to jedno piknięcie. 

Zegarki

Zegarki Montana – prawdziwy hit!

Szeroki na 34 mm czasomierz, wysoki na 35 mm oraz gruby na 8 mm., również z plastikową szybką robił w tamtych latach prawdziwą furorę. Co powodowało, iż przedmiot tenże był tak uwielbiany? Były to melodyjki, natomiast konkretnie 7 melodyjek chrono. Do uruchomienia ich potrzebowaliśmy wykorzystać odpowiednią kombinację klawiszy (dwa prawe klawisze naraz), jakich jednocześnie były cztery. Czasomierz niewątpliwie miał znacznie więcej funkcji, m.in. alarm, stoper, wyświetlanie daty i dnia tygodnia, pikanie co godzinę i podświetlanie tarczy. Zegary Montana robione były w Hong Kongu, natomiast do Polski trafiły często przez indywidualny import, natomiast zakupić je można było tylko na targowiskach czy komisach. To on, dzięki właściwej kombinacji klawiszy, wybrzmiewał niezapomniane dźwięki oraz melodyjki. To on po dziś dzień jest jednym spośród najprzyjemniejszych wspomnień tych okresów. Atrakcyjny wygląd, prosta obsługa oraz wygodne funkcje – wszystko to w jednym niewielkim zegarku. 

Zegarek z melodyjkami, były niezwykle popularne!

 Co nam pierwsze co przychodzi na myśl, kiedy myślimy o zegarkach, które wygrywają różnego rodzaju ciekawe melodie? Oczywiście, naszym pierwszym skojarzeniem będzie komunia! W latach osiemdziesiątych oraz dziewięćdziesiątych, ten właśnie gadżet był bardzo częstym prezentem, jaki otrzymywany był z okazji Pierwszej Komunii Świętej. Zazwyczaj dostawali go chłopcy, na przykład od swoich rodziców, czy też chrzestnych. Równie popularny w tych właśnie czasach był także rower. Obecnie na próżno nam szukać zegarków, które odgrywają różnego rodzaju melodyjki, raczej jest to już pieśń la ubiegłych. Obecne zegarki mają inne funkcje, które są pożądane. Pomimo to, wiele osób nadal ma w swojej kolekcji zegarków, właśnie zegarki z melodyjkami. Świadczy to o tym, że produkty te były naprawdę wysokiej jakości, która pozwoliła im na działanie nawet po kilkudziesięciu latach. 

Najczęściej czytane teksty ZegarkiCentrum.pl:
 

Zegarek z kalkulatorem

Smartwatch IOS

Zegarek liczący kalorie

Specjalnie dla Ciebie!
Dopasowane do Twoich preferencji produkty, zniżki i informacje o nowościach.

Jeśli chcesz otrzymywać od nas e-maile, zostaw nam swój adres: