Chat with us, powered by LiveChat

Zegarki Tag Heuer najważniejsze informacje o marce

Tag Heuer, lider luksusowych zegarków sportowych od 1860 roku, jest dziś jedną z najszybciej rozwijających się szwajcarskich marek luksusowych. Tag Heuer, jako pierwszy przesunął granice precyzji, tworząc chronografy zdolne do pomiaru czasu z dokładnością do 1/10, 1/100 i 1/1000 sekundy. Od igrzysk olimpijskich w 1920 roku, kiedy firma występowała, jako oficjalny chronometrażysta, oraz legendarnego wyścigu Indy 500, dla którego opracowano chronometry z 1/10 000 sekundy, TAG Heuer nigdy nie przestał podbijać nowych horyzontów i dążyć do wysokich szczytów.

To więcej niż wymowny dowód wieloletniej współpracy z zespołem Formuły 1 McLaren i tego, że zegarki TAG Heuer są wybierane przez tak niezwykłe osobowości, jak światowa gwiazda tenisa Maria Sharapova. W 1869 roku, dwa lata po przeniesieniu warsztatu do Bienne, Eduard Hoyer zmienił bieg historii zegarmistrzostwa, wprowadzając swój pierwszy opatentowany wynalazek: samozwijający się mechanizm, który nie wymaga nakręcania.

Szwajcarska marka Tag Heuer

Tag Heuer to nie tylko szwajcarska firma produkująca prestiżowe zegarki sportowe i chronometry.To także rewolucja w zegarmistrzostwie, co roku oszałamia wyobraźnię swoich fanów na całym świecie. Po nowych automatycznych chronografach Autavia i Carrera pojawił się model Heuer Monaco. Na targach w Bazylei zostały zaprezentowane, jako pierwszy na świecie wodoodporny automatyczny chronograf z kwadratową kopertą. Wszystkie modele Monaco wyróżniała jedna cecha, korona znajdowała się nie na prawym boku, ale na lewym. Wtedy stało się znakiem, że zegarek nie wymaga ręcznego nakręcania. We wczesnych latach siedemdziesiątych Heuer rozszerzył swoją linię automatycznych chronografów o modele Daytona, Montreal, Silverstone, Calculator, Monza wyposażone w mechanizm Calibre 11.

W tym okresie marka Tag Heuer została słusznie uznana za standard zegarków sportowych, w szczególności w świecie sportów motorowych.Ta reputacja została znacznie wzmocniona przez rolę marki, jako sponsora zespołu Formuły 1 Ferrari (1971-1979), a także pojawienie się słynnego aktora filmowego Steve McQueen z chronografem Monako w słynnym filmie Le Mans w 1971 roku. W latach siedemdziesiątych Tag Heuer wprowadził na rynek kilka nowych chronografów. W 1973 roku ukazał się słynny Microsplit 820. Był to pierwszy na świecie kieszonkowy zegarek sportowy z mechanizmem kwarcowym, cyfrowym wyświetlaczem i dokładnością do 1/100 sekundy.

Kolekcje zegarków Tag Heuer od 1975 roku do 1986 roku

W ciągu kilku lat wysoce precyzyjne technologie kwarcowe rozprzestrzeniły się w segmencie zegarków naręcznych, od 1975 do 1982 roku Heuer produkował interesujące zegarki cyfrowe, które cieszyły się dużym zainteresowaniem. Najpopularniejszy był Chronosplit Manhattan GMT z 1977 r., pierwszy chronograf, który łączył tradycyjny analogowy wyświetlacz czasu z cyfrowym chronografem lub wyświetlaczem drugiej strefy czasowej.

W 1983 roku ukazała się kultowa kolekcja TAG Heuer 2000. Był to profesjonalny zegarek sportowy z sześcioma kluczowymi cechami:

  • Wodoodporność 200 metrów
  • Wkręcana korona
  • Kryształ szafirowy
  • Wskazówki i znaczniki godzin z powłoką luminescencyjną
  • Podwójne zapięcie.

Kolekcja była bardzo zróżnicowana i obejmowała zarówno bardziej klasyczne modele trzywskazówkowe, jak i chronografy. W kolekcji 2000 zastosowano nie tylko mechanizmy mechaniczne, ale także kwarcowe. Można powiedzieć, że ta premiera stała się prototypem nowoczesnej linii Aquaracer. Od 1 stycznia 1986 roku firma zegarmistrzowska oficjalnie zmieniła nazwę na TAG Heuer. Pełen ambicji Oje chciał na wszelkie możliwe sposoby zobaczyć inicjały TAG na swoich szwajcarskich zegarkach, więc grafika została dopracowana: nad tarczą marki Heuer pojawiła się nadbudowa z inicjałami TAG. Skala monochromatyczna została zastąpiona jasną kombinacją czerwieni, zieleni i bieli.

Zegarki Szwajcarskie

Nawiązanie do tradycji w zegarkach Tag Heuer

Pierwszym zegarkiem wydanym pod nową nazwą był model Formula 1, pierwsza seria wyposażona wyłącznie w mechanizmy kwarcowe. Oczywiście inspiracją do wprowadzenia na rynek była szwajcarska marka Swatch, która w tamtym czasie odniosła ogromny sukces. Chociaż zegarek Formuły 1 był ustawiony nieco inaczej niż Swatch, mieli coś wspólnego: kopertę wykonaną z materiałów syntetycznych (włókna szklanego), odważne jasne kolory i mechanizm kwarcowy. Uznając wartość i znaczenie swojego dziedzictwa, w 1998 roku Tag Heuer zdecydował się wprowadzić na rynek serię Re-Edition: kolekcję zegarków Carrera i Monaco, inspirowaną klasycznymi chronografami Heuer z lat 60.

Pierwszą wznowioną wersją legendarnego Monako był CS2110 z czarną tarczą i starym logo Heuera w postaci czarno-białej tarczy. Zegarek w odnowionej kopercie z koronką w tradycyjnej pozycji godziny 3 i nowymi przyciskami został wydany w limitowanej edycji (5000 sztuk). Premiera była tak udana, że wszystkie egzemplarze zostały wyprzedane w niesamowitym tempie. W 2000 roku Tag Heuer przedstawił zaktualizowaną wersję Monzy. Projekt zegarka łączył w sobie elementy z lat 70-tych oraz elementy jednoprzyciskowego chronografu z odległych lat 30-tych. Wyprodukowano różne warianty, z których najbardziej prestiżową był chronograf Monza Calibre 36, specjalna edycja wyposażona w automatyczny mechanizm El Primero z certyfikatem COSC.

Napęd paskowy w zegarkach Tag Heuer

W 2004 roku Tag Heuer przedstawił kolejny model koncepcyjny, Monaco V4, pierwszy na świecie zegarek na rękę z napędem paskowym zamiast systemu kół. Cienkie paski napędowe pełniły rolę kół zębatych, a cztery lufy przypominające cylindry silnika zostały osadzone na łożyskach kulkowych. W 2014 roku szwajcarska marka poszła o krok dalej, wprowadzając Monaco V4 Tourbillon.

Ale rok 2004 upłynął pod znakiem innego głośnego wydania: pojawił się nowy model linii 2000 – Aquaracer. Umieszczony w wodoodpornej obudowie (300 metrów), Aquaracer 2000 miał okrągłe świecące znaczniki godzin i bogato kolorową aluminiową kopertę. Seria odniosła taki sukces, że wkrótce trafiła do osobnej kolekcji – Aquaracer. Aby uczcić 150 rocznicę istnienia, TAG Heuer wypuścił kaliber 1887. Pierwszym modelem wyposażonym w nowy mechanizm był chronograf Carrera 1887 nowej generacji. Zachował design i ducha klasycznej wersji, ale absolutnie spełniał wymagania tamtych czasów pod względem, jakości, wydajności i precyzji.

Stale nowe kolekcje zegarków Tag Heuer

W 2012 roku koncepcyjny zegarek Mikrogirder zdobył Aiguille d’Or Grand Prix – najwyższą nagrodę, Grand Prix de l’Horlogerie de Geneva – jako najlepszy zegarek roku. Zegarek z pewnością wyróżniał się wspaniałym designem: tarcza była ustawiona lekko pod kątem, koronka znajdowała się na godzinie 12, otoczona przyciskami chronografu. Ale innowacja jest inna: w ruchu nie było koła balansowego ani sprężyny włosowej. Drgania liniowe były wytwarzane przez trzy belki regulacyjne.

Na międzynarodowych targach branży zegarkowej w 2015 roku TAG Heuer zaprezentował sportowy chronograf Carrera Calibre Heuer 01 z nową kopertą, nową tarczą i całkowicie nowym mechanizmem Calibre Heuer 01. Nowa obudowa, już nie monolityczna, wykorzystuje 12-częściową konstrukcję modułową, co pozwala na eksperymentowanie z kombinacjami materiałów, kolorów i wykończeń.

W 2017 roku powrócił Autavia, jeden z ulubionych chronografów kierowców z lat 60. Zainspirowany swoim poprzednikiem z 1962 roku, model jest wyposażony w zaktualizowane funkcje i opatentowany wewnętrzny mechanizm Calibre Heuer 02. Kaliber ten można łatwo rozpoznać po pozycji liczników na godzinie 3-6-9, podczas gdy Calibre Heuer 01 ma inną pozycję: 6-9 -12 godzin.

W 2019 roku TAG Heuer wyposażył serię Monaco w kaliber Heuer 02. Dlatego po raz pierwszy w swojej półwiecznej historii zegarki z tej serii działają na mechanizmie manufakturowym. TAG Heuer niedawno zaprezentował swój najnowszy wynalazek, sprężynę włosową z kompozytu węglowego. Ze względu na swoją lekkość i małą gęstość jest praktycznie odporny na działanie grawitacji i wstrząsów, gwarantuje doskonałe koncentryczne wibracje i jest całkowicie odporny na działanie pól magnetycznych.

Ta pierwsza tego rodzaju kompozytowa sprężyna węglowa jest zintegrowana z nowym nanografem Carrera Calibre Heuer 02T Tourbillon. 500-Częściowy automatyczny chronograf jest wyposażony w tourbillon i spełnia oficjalne standardy chronometru. Ta innowacja po raz kolejny potwierdziła, że Tag Heuer zawsze stawia na przełamywanie schematów, unikalne rozwiązania, nieoceniony wkład w rozwój szwajcarskiego przemysłu zegarków.


Najczęściej czytane teksty ZegarkiCentrum.pl:

Manufacturowe zegarki Maurice Lacroix. Ale co to właściwie oznacza?

Czy zegarki Szwajcarskie nadal są najlepsze?

Kto kupuje i dlaczego zegarki tytanowe?

 

 

Specjalnie dla Ciebie!
Dopasowane do Twoich preferencji produkty, zniżki i informacje o nowościach.

Jeśli chcesz otrzymywać od nas e-maile, zostaw nam swój adres: