Chat with us, powered by LiveChat
Zegarki z siatkową bransoletą typu mesh dlaczego warto je wybrać
Dodano: 17-12-2020 w kategorii: Technologie, Uncategorized autor: Pawel Kowal

Integralną częścią każdego zegarka jest pasek, dzięki któremu utrzymuje się on na ręce. Element ten najczęściej wykonuje się z takich materiałów, jak tworzywo sztuczne, skóra, stal nierdzewna. Każde z tych rozwiązań ma zarówno swoich zwolenników, jak i sceptyków. Szczególnie popularnym rodzajem mocowania staje się w ostatnim czasie bransoletka typu mesh.

Bransoletka typu mesh

Chociaż wiele osób uzna, że bransoletka typu mesh jest czymś nowym, to w rzeczywistości funkcjonuje ona od dosyć dawna pod różnymi nazwami. Ujmując najprościej, jest to bransoletka o charakterze biżuteryjnym, która może występować zarówno jako pojedynczy element zdobiący nadgarstki kobiet i mężczyzn, jak i w połączeniu z tarczą zegarka. W swojej budowie przypomina drobny, gęsty splot siatki, mogący przybierać różne barwy. Najbardziej popularne są odcienie srebra lub brązu. Coraz częściej jednak, spotyka się na rynku czasomierzy imitacje różowego lub żółtego złota. 

Bransoletka typu mesh do zegarka

Użycie bransoletki typu mesh w zegarkach jest bardzo dobrym rozwiązaniem, głównie w modelach o delikatnym i finezyjnym wyglądzie. Są one idealne dla osób, które mają uczulenie na takie materiały, jak: guma, skóra lub wytwory skóropodobne. Bransoletka typu mesh bardzo dobrze współgra z inną biżuterią noszoną na nadgarstku. W większości sytuacji spoczywa ona raczej luźno na skórze i wraz z ruchem dłoni ma możliwość przesuwania się w pewnym zakresie. Daje to sposobność ułożenia obok niej innych akcesoriów. Istotnym argumentem jest również trwałość. Wiele gumowych lub skórzanych pasków z czasem staje się mało atrakcyjnymi pod względem wizualnym, ulega zmianie pod wpływem kontaktu z wodą czy chociażby naciąga się. W przypadku bransoletki mesh nie musimy obawiać się takich efektów eksploatacji. Narażona na wilgoć nie zmienia swojej barwy, a także nie wydłuża się samoczynnie, eliminując niebezpieczeństwo ześlizgnięcia się z dłoni. Pozostając przy walorach estetycznych, warto wspomnieć także o uniwersalnym charakterze takiego rozwiązania. Mesh będzie idealnym dodatkiem do sportowego oraz eleganckiego ubioru. Nadto, nie jest to jedynie element pasujący wyłącznie do kobiet. Wiele znanych firm oferuje linie zegarków męskich, które osadzone są właśnie na wspomnianej bransolecie.

Zegarek na bransolecie

Skracanie bransolety mesh

Skracanie autonomicznej bransolety, czy też takiej, która stanowi element zegarka, nie jest proste. W wielu przypadkach wywołuje konieczność wizyty u zegarmistrza i nie pozwala osiągnąć oczekiwanej długości, a jedynie zbliżoną do idealnej. Pasek, natomiast, mimo pierwotnego skrócenia, z czasem ulega rozciągnięciu. Inaczej wygląda sytuacja z bransoletą typu mesh. Nie posiada ona pojedynczych elementów, które można odczepiać. Tworzy zwarty konglomerat. Nie jest również konieczne korzystanie z wyspecjalizowanych narzędzi. Jak zatem dochodzi do dopasowania bransolety do preferowanej długości? Po założeniu jej na nadgarstek wystarczy jedynie przesuwać jej koniec do oczekiwanego momentu podobnie jak zwykły pasek. Jeśli po ustaleniu idealnych wymiarów chcemy się pozbyć nadmiernie odstającego elementu, możemy poprosić zegarmistrza o jego odcięcie. Poleca się w tym celu używać specjalistycznych narzędzi, aby bransoleta nie snuła się i była pozbawiona ostrych elementów. Pamiętajmy także, żeby pozostawić pewien zapas na wypadek, gdyby nasza ręka zwiększyła swój obwód.

Zegarki na bransolecie mesh

Bransolety mesh w smartwatchach

Bez wątpienia, smartwatche zdobyły serca wielu użytkowników. Ich funkcjonalny charakter i stylistyka spowodowały, że klasyczne zegarki są powoli wypierane przez „przenośne komputery” umiejscowione na ich dłoni. Najbardziej znani producenci czasomierzy postanowili implementować do swoich urządzeń elementy biżuteryjne. W tym celu ozdabiają produkty cyrkoniami, złotem, a także atrakcyjnymi bransoletami. Szczególnie, kupując smartwatche damskie, o bardziej eleganckiej stylistyce, można spotkać się z propozycjami osadzonymi na bransolecie mesh. Ciekawa wydaje się również możliwość szybkiej zmiany pasków w takich czasomierzach. Jeśli więc chcemy zabrać zegarek do pracy i dopasować go do mniej formalnego ubioru, wybieramy mniej zobowiązujący pasek. Jeżeli, natomiast, pragniemy dopełnić wieczorową stylizację biżuterią, która jednocześnie wskaże nam aktualną godzinę, bransoleta typu mesh będzie idealnym rozwiązaniem.

 Pasek typu mesh

Obecnie, w ślad za rosnącą popularnością bransoletek typu mesh, firmy wypuszczają na rynek również paski o zbliżonej stylistyce. Są one zdecydowanie szersze niż ich biżuteryjna odmiana i zazwyczaj wykonane ze skóry lub materiału podobnego do niej. Wspólną cechą obu rozwiązań jest jednak siatkowa struktura o bardzo drobnym splocie.

Pomimo że na rynku funkcjonuje tysiące modeli zegarków, warto zwrócić uwagę na te wyposażone w bransoletkę lub pasek typu mesh. Może okazać się, że będzie to bardzo dobra alternatywa do znanych i popularnych rozwiązań, która dużo lepiej spełni swoje zadanie w zestawieniu nie tylko z biznesową, ale również mniej zobowiązującą kreacją.


Najczęściej czytane teksty ZegarkiCentrum.pl:

Znane reedycje topowych modeli zegarków

Kto wynalazł zegarek G-Shock?

Dlaczego zegarki bardziej niszczą się latem?

 

Specjalnie dla Ciebie!
Dopasowane do Twoich preferencji produkty, zniżki i informacje o nowościach.

Jeśli chcesz otrzymywać od nas e-maile, zostaw nam swój adres: