Chat with us, powered by LiveChat
10 ciekawostek o zegarkach Atlantic
Dodano: 16-07-2020 w kategorii: Uncategorized autor: Pawel Kowal

Atlantic to jeden z najbardziej znanych i rozpoznawalnych producentów zegarków na całym świecie. Firma wywodzi się z kolebki zegarmistrzostwa, Szwajcarii, powstała w 1888 r. Stworzył ją Eduard Kummer, człowiek, który uważany jest za prekursora nowoczesnego zegarmistrzostwa. Zegarki Atlantic są obiektem marzeń wielu osób, kojarzą się z klasą, luksusem, a także niezawodnością i dbałością o detale. Warto poznać kilka ciekawostek o marce i przekonać się, co jest takiego jest w zegarkach Atlantic, że przez ponad 130 lat nie tracą na swojej popularności i przyciąga rzesze nowych klientów. 

Białe kruki – niezawodność przez lata

Pierwsze zegarki, które powstały na początku XIX wieku nadal są poszukiwane przez wielu miłośników tradycji. Uchodzą za białe kruki, a szczęśliwi posiadacze mogą być dumni z posiadania czasomierzy, które wyszły z pierwszej fabryki z Bettlach. Wiele modeli z lat 50-tych działa do dziś, są przekazywane z pokolenia na pokolenie. Kochają je zarówno seniorzy, jak i młode pokolenie. Zegarki mimo długiej historii, nadal są sprawne i dokładnie odmierzają czas starszych i młodszych pokoleń.

Nowości – dla każdego coś dobrego

Atlantic nieustanie podąża za modą. Każda osoba, czy to zwolennik klasycznych rozwiązań, czy fan nowości, znajdzie czasomierz idealny dla swoich potrzeb. Cechą wszystkich zegarków, wychodzących z linii produkcyjnej Atlantic jest niezawodność i wysoka jakość wykonania. Firma jest członkiem prestiżowej Federacji Szwajcarskiego Przemysłu Zegarkowego, co świadczy o renomie marki. Jej czasomierze są utrzymane w klasycznym stylu i produkowane w całości w szwajcarskich manufakturach.

Logo firmy

Logo firmy pojawiło się już na pierwszym zegarku, czyli w 1932. Wszystkie czasomierze posiadały znak cyrkla i kotwicy, tworzący literę A. Co ciekawe, logo firmy zostało zmienione aż 17 razy, wraz z pojawieniem się nowej kolekcji.  Początkowo logotypy były płasko nałożone na tarcze, przypominały odręczne pismo. W latach 50-tych logo stało się wypukłe, nadal było wielokrotnie modernizowane. Modernizacji podlegała wielkość litery a, styl pisma, faktura i design. Obecnie logo Atlantic  przypomina dużą literę „A” połączoną z cyrklem. Znajdująca się pod nim nazwa firmy pisana jest  pochyłą czcionką. Oczywiście nie można mieć pewności, że w kolejnych modelach logotyp nie ulegnie zmianie.

Wodoszczelność

Mało kto wie, że pierwsze zegarki Atlantic były jednym z pierwszych wodoszczelnych zegarków na świecie. Na owe czasy były to bardzo innowacyjne rozwiązanie, mało kto spodziewał się, ze zegarek wytrzyma bliski kontakt z wodą. Dziś jest to norma, w XIX wieku wzbudzało niekłamany zachwyt. Obecnie czasomierze Atlantic mają róże klasy wodoszczelności. Najlepsze modele mają wodoszczelność przekraczająca 20 ATM.

Mechanizm szybkiego przesuwu datownika

Atlantic to firma, która jako pierwsza zastosowała „speed-switch”, czyli mechanizm szybkiego przesuwu datownika przy użyciu koronki. To nowoczesne rozwiązania stosowane jest do dzisiaj, uznawane jest za jedno z najważniejszych wynalazków zegarmistrzowskich. Wynalazek był milowym krokiem w przemyśle zegarmistrzowskim, stał się inspiracją dla innych.

Atlantic w Polsce

Marka Atlantic szybko zawładnęła całym światem. W 1950 r. wkroczyła do Europy Centralnej i Wschodniej. W tym roku powstał również pierwszy sklep w Polsce. Polacy pokochali markę, dlatego już w 1965 r. Polska stała się jednym z najważniejszych rynków dla firmy Atlantic. Do dziś wielu Polaków posiada pierwsze zakupione modele kultowego Wordlmastera.

Wordlmaster – wiodąca linia ukochana przez Polaków

Wordlmaster to linia, która jest najbardziej kojarzona z marką Atlantic. Zegarki tej linii są ekskluzywne, często były i nadal są podarowane jako prezent na ważne okazje, np. zdanie matury, jubileusz w pracy. Dziadkowie przekazują je wnukom, Wordlmaster to niebanalny klejnot rodzinny, którzy łączy pokolenia. W 2015 r. firma wypuściła na rynek Wordlmaster  Open Heart, unikatowy zegarek, który  posiada tarczę, odkrywającą mechanizmy czasomierza. Jest klasyczny,  a zarazem nowoczesny.

Prezent na 125 urodziny

Z okazji 125 urodzin firma zrobiła niespodziankę dla swoich fanów i wprowadziła na rynek limitowany model Atlantic Worldmaster Original, który przypominał kultowy, pierwszy zegarek z linii Worldmaster. Czasomierz został wyprodukowany w ograniczonej ilości 1888 egzemplarzy, co symbolizuje rok założenia firmy. Zegarek posiada 25 kamieni szlachetnych, imponującą tarczę przypominająca kompas oraz smukłe, przecinające się pod kątem prostym wskazówki. Jest obiektem pożądania dla fanów marki. 

Rok 1989 – czas transformacji.

Atlantic nigdy nie poprzestał na laurach, nieustnie rozwija się i wprowadza nowe kolekcje. W 1989 r. firma UVB kupiła Atlantic Watch Ltd i przeniosła swoją uwagę na kraje Europy Wschodniej. Dzięki temu zwiększyła swój rynek zbytu, nie obniżając standardów jakości, które wypracowała przez lata istnienia. Zegarki stały się bardziej przystępne dla większej liczby klientów, ale nadal pozostały synonim jakości i gwarancją dobrego stylu. 

Oferta zegarków Atlantic

Twarz marki – Krzysztof Hołowczyc

Atlantic ma ambasadorów na całym świecie. W Polsce twarzą marki jest Krzysztof Hołowczyc, słynny kierowca rajdowy, a także ikona dobrego styku i elegancji. Hołowczyc od 2007 r. przekonuje wszystkich, że Atlantic to marka idealna, która sprosta potrzebom najbardziej wymagający klientów. Znany rajdowiec wziął udział w tworzeniu czasomierza, sygnowanego swoim nazwiskiem. Atlantic Worldmaster Driver 777, który powstał z jego udziałem, jest odporny na wstrząsy, drgania, działanie wody, piasku i kurzu. Jest polecany dla wszystkich fanów różnego rodzaju aktywności, którzy szukają czasomierza, który sprosta ich potrzebom. Model jest nie tylko praktyczny, niezwykle wytrzymały, ale ma również walory estetyczne. Pasuje na każdą okazję, świetnie sprawdzi się w czasie treningu, ale również będzie rewelacyjnym dodatkiem do męskiego stylu casualowego.  Zegarek ma większość elementów w ulubionym kolorze rajdowca, niebieskim. Uroku dodaje mu szafirowe szkło pokryte warstwą antyrefleksyjną i koperta ze stali szlachetnej. Zegarek posiada pasek karbonowy z przeszyciami w niebieskim kolorze, precyzyjne kwarcowy mechanizm, dzięki temu jest niezawodowy i dokładny. Dzięki odporności na trudne warunki, sprawdzi się  nawet w czasie ciężkich rajdów samochodowych.

Zegarki Atlantic to klasa sama w sobie. Od lat kojarzą się ze szwajcarską niezawodnością, precyzją, dobrym stylem. Długa historia firmy i jej nieposzlakowana opinia udowadnia, że czasomierze mogą służyć latami, a klasyczny wygląd nigdy nie wyjdzie z mody. Warto przejrzeć szeroką oferty marki i wybrać produkt idealny dla siebie. 


Najczęściej czytane teksty ZegarkiCentrum.pl:

Twój zegarek uległ namagnesowaniu? Sprawdź, czy możliwa jest jego naprawa!

10 ciekawostek o zegarkach

Czy warto kupić zegarek limitowany?

Specjalnie dla Ciebie!
Dopasowane do Twoich preferencji produkty, zniżki i informacje o nowościach.

Jeśli chcesz otrzymywać od nas e-maile, zostaw nam swój adres: