Zakręcana koronka

Koronka jest bardzo istotnym, choć często niedocenianym elementem zegarka. Odpowiada za ustawienie godziny, daty czy nakręcenie zegarka. Ma ona również niebagatelny wpływ na wodoszczelność czasomierza. Jeśli jest ona źle zamontowana czy uszkodzona, może spowodować dostanie się wilgoci lub wody do wnętrza zegarka, co z kolei może zniszczyć doszczętnie mechanizm. W modelach, których wodoszczelność wynosi 100M i więcej stosuje się rozwiązanie określane mianem zakręcanej koronki. Jest to pewnego rodzaju mechanizm polegający na uciśnięciu uszczelki w trakcie wkręcania koronki w gwint koperty. P Po uciśnięciu uszczelki nie ma praktycznie możliwości, aby woda dostała się do zegarka, a więc czasomierz pozostaje bezpieczny.

Zakręcana koronka jest bardzo dobrym rozwiązaniem, jednakże nie idealnym. Zdecydowanie zwiększa poziom skomplikowania zegarka, a także jego podatność na uszkodzenia w wyniku niewłaściwego użytkowania. Zdarzało się bowiem, że posiadacze modeli z zakręconą koronką zapominali o jej fenomenie i próbowali przestawić godzinę, gdy była ona zakręcona, w wyniku czego dochodziło do jej wyrwania oraz poszarpania uszczelki.

Zakręcana koronka stała się popularna głównie dzięki systemowi Certina DS Double Security, który wprowadził czasomierze w nowy, lepszy wymiar wodoszczelności.

Specjalnie dla Ciebie!
Dopasowane do Twoich preferencji produkty, zniżki i informacje o nowościach.

Jeśli chcesz otrzymywać od nas e-maile, zostaw nam swój adres: