Chat with us, powered by LiveChat
Zegarki ze stali szlachetnej
Dodano: 07-02-2021 w kategorii: Technologie, Uncategorized autor: Pawel Kowal

Każdy z nas lubi ładnie wyglądać i dzięki temu dobrze się ze sobą czuć. Na nasz elegancki ubiór mają wpływ nie tylko wierzchnie ubrania, ale również dodatki, które na siebie zakładamy, żeby podkreślić całość stroju albo zaakcentować konkretne kolory. Doskonałym dodatkiem do stroju jest bowiem zegarek, który jest nie tylko ładnym akcesorium, ale jest również przydatny. W dzisiejszych czasach coraz rzadziej zdarza nam się nosić zegarki. Wszystko przez smartfony, które bez problemu są w stanie je zastąpić. Nie ma jednak nic lepszego niż dobrze wyglądający, ciekawy i przede wszystkim – podobający się nam zegarek. Wybór jest niesłychanie duży. Na jaki się więc zdecydować?

2. Czym jest stal szlachetna i czemu warto ją wybrać?

Stal jest przede wszystkim stopem żelaza z węglem, który często jest wykorzystywany w przemyśle – zwykle do tworzenia biżuterii, a w tym także zegarków. Tworzy się z niego między innymi koperty, a także bransolety. Nie da się ukryć, że wykonanie ze stali jest zdecydowanie bardziej wytrzymałe i może znieść więcej, aniżeli wykonanie zegarka z tworzywa sztucznego. Zegarki wykonuje się więc ze stali szlachetnej, zwanej często również chirurgiczną. Te dwa pojęcia oznaczają to samo i bez problemu można używać ich zamiennie. 

Warte zapamiętania jest to, że w jubilerstwie najczęściej używa się stali szlachetnej typu 316L, która to jest stopem żelaza, chromu i niklu oraz kilku innych pierwiastków, które stanowią niewielki procent zawartości. Ogromnym plusem takiej stali szlachetnej jest to, iż pomimo zawartości niklu, na który wiele osób może posiadać uczulenie – jest hipoalergiczna. Niemożliwym jest więc wystąpienie reakcji alergicznej wywołanej stalą 316L.

Dodatkowe właściwości stali chirurgicznej:

  • nie zardzewieje,
  • nie jest w stanie się złamać,
  • nie zmatowieje po czasie,
  • nie odkształci się,
  • nie zaśniedzieje.

Na podstawie tych informacji można więc stwierdzić, że stal szlachetna jest dobrym wyborem, jeśli poszukujemy wytrzymałego zegarka, który doda nam eleganckiego wyglądu. 

3. Zegarki ze stali nierdzewnej

Ważne w stali szlachetnej jest przede wszystkim to, że nie ulega korozji, a więc nie musimy obawiać się, że po jakimś czasie, zegarek, który kupiliśmy straci swój dawny kolor i nie będzie się już do niczego nadawał. Zegarki ze stali szlachetnej są często w specyfikacjach nazywane zegarkami ze stali nierdzewnej, co oczywiście jest prawdą. Warto wiedzieć, że stal nierdzewna jest szerszą grupą stali, w której skład wchodzi właśnie stal szlachetna.

Takie zegarki mogą mieć różną kolorystykę, być różnej marki, mieć różną wielkość koperty, posiadać datownik i zupełnie różny design. Każdy człowiek jest więc w stanie znaleźć coś, co będzie dla niego odpowiednie. Jeśli ktoś przepada za złotym kolorem, to również znajdzie zegarki przeróżnych producentów, które mogą wydać się dla niego gustowne. Prawdopodobnie najpopularniejsze są zegarki w kolorze srebrnym, natomiast na rynku dostaniemy również mnóstwo innych, ciekawych kolorów.

Jeśli jednak zdecydujemy się na kupno zegarka ze stali nierdzewnej, szlachetnej – możemy być pewni, że będzie to zegarek, który wytrzyma wiele lat, dlatego warto szczególnie zastanowić się nad tym, jaki styl będzie nam najbardziej pasował. Czy wolimy zdecydować się na zegarek elegancki, czy może przemawiają do nas zegarki sportowe, albo naszym marzeniem jest smartwatch z bransoletą wykonaną ze stali szlachetnej?

4. Zegarki damskie i męskie ze stali szlachetnej

Najlepszym pomysłem byłoby bowiem zdecydowanie się na kilka różnych opcji, które pasowałyby do każdej okazji, jednak nie wszyscy są w stanie sobie na to pozwolić, dlatego część osób zdecyduje się na wybór zegarka, który będzie wodoszczelny, a więc nie będzie stanowiło problemu wykonywanie w nim codziennych obowiązków i nie straszne będą mu wizyty na basenie. Do tego doskonałym wariantem jest również zegarek szwajcarski z datownikiem, który jeszcze bardziej ograniczy częstotliwość sięgania po telefon.

Mężczyźni często wybierają zegarki z grubą, solidną bransoletą i okrągłą standardową kopertą. Ważne są wyraźne wskazówki tak, aby zawsze było wiadomo, która jest godzina. Kobiety z kolei wolą wybierać delikatniejsze modele z cienkimi bransoletami. Popularny ostatnimi czasy jest kolor złoty róż, który zachwyca kobiety w każdym wieku i może być idealnym pomysłem na ewentualny prezent. Przez kobiety najczęściej wybierane są zegarki z okrągłą kopertą i bez datownika, natomiast eleganckie i zdające się pasować do absolutnie każdej możliwej okazji, gustownie prezentując się na nadgarstku.


Najczęściej czytane teksty ZegarkiCentrum.pl:

Dlaczego zegarek uczula?

Zegarki z siatkową bransoletą typu mesh dlaczego warto je wybrać

Czy zegarki Szwajcarskie nadal są najlepsze?

Kamienie w zegarku do czego służą?

Specjalnie dla Ciebie!
Dopasowane do Twoich preferencji produkty, zniżki i informacje o nowościach.

Jeśli chcesz otrzymywać od nas e-maile, zostaw nam swój adres: